Remis Lecha Poznań w starciu z Górnikiem Łęczna

Lech Poznań zremisował 2:2 w swoim trzecim meczu sparingowym przed sezonem 2016/17. Szczególnie w pierwszych 45 minutach spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie.

Już w 8. minucie wynik otworzył Krzysztof Danielewicz. Wysoka temperatura powietrza nie wpływała zbyt dobrze na tempo gry. Więcej ochoty do akcji zaczepnych wykazywali łęcznianie, mimo to nie udało im się pokonać Matusa Putnockiego.

Lechici prezentowali się po prostu słabo i długo nie byli w stanie zagrozić bramce rywali. Najbliżej szczęścia był Nicki Bille Nielsen, jednak po dośrodkowaniu Tomasza Kędziory jego strzał głową okazał się niecelny. Duńczyk dopiął jednak swego tuż przed przerwą, skutecznie kończąc ładną akcję swojego zespołu.

Po zmianie stron znów na prowadzenie szybko wyszedł Górnik, jednak od tego momentu coraz mocniej zarysowywała się przewaga lechitów. Piłkarze Jana Urbana prezentowali się znacznie lepiej niż przed przerwą, ale wystarczyło to zaledwie do wyrównania. Piłkę po błędzie Szymona Drewniaka odzyskał Abdul Aziz Tetteh i zagrał do Dariusza Formelli. Jego strzał obronił golkiper Górnika, jednak przy dobitce Macieja Makuszewskiego był już bezradny.

Kolejny sparing Lech rozegra we wtorek. Tym razem przeciwnikiem będzie Arka Gdynia.

Lech Poznań - Górnik Łęczna 2:2 (1:1)

Lech w I połowie: Putnocky - Kędziora, Dudka, Nielsen, Wilusz - Majewski, Trałka, Kownacki, Gajos, Jóźwiak - Nicki Bille Nielsen

Lech w II połowie: Putnocky - Ceesay, Arajuuri, Bednarek, Gumny - Tetteh, Gajos (Majewski 70") - Makuszewski, Formella, Pawłowski - Robak

Górnik w I połowie: Prusak - Jakubik, Pruchnik, Boguławski, Leandro, Bonin, Tymiński, Danielewicz, Pitry, Zawodnik testowany, Szpak

Górnik w II połowie: Małecki - Jarecki, Bogusławski, Bielak, Jakubik, Danielewicz (Tymiński 65"), Drewniak, Nowak, Piesio, Szysz, Szpak (Świerczok 60")

Bramki: Bille Nielsen 45", Makuszewski 77" - Danielewicz 8" Bogusławski 48"