Warta Poznań lepsza od Wdy Świecie

Wiosną piłkarze Warty Poznań często zdobywali bramki decydujące o wyniku spotkania dopiero w ostatnich minutach. Zupełnie inaczej było w konfrontacji z Wdą Świecie: Zieloni w 300 sekund "ustawili" sobie mecz i 3 punkty pozostały w stolicy Wielkopolski.

Warta jest liderem grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, ale po piętach depczą jej Pelikan Niechanowo i Lech II Poznań. Piłkarze Tomasza Bekasa nie mogą zatem pozwolić sobie na żadne wpadki, bo ich celem jest w tym sezonie awans do II ligi.

Już w pierwszej minucie meczu fatalny w skutkach błąd popełnił golkiper gości, który wypuścił z rąk dośrodkowywaną w pole karne piłkę, a z prezentu skorzystał Krzysztof Biegański.

4 minuty później było już 2:0 - zza pola karnego nie do obrony uderzył Jan Paczyński.

Mniej więcej przez pół godziny Warta dyktowała warunki i miała nawet okazje na podwyższenie prowadzenia. Goście w końcu zaczęli się jednak odgryzać i w 41. minucie wywalczyli rzut karny, którego na gola zamienił Adam Cieśliński. W ostatniej akcji pierwszej połowy Wda miała jeszcze okazję do wyrównania, ale w dogodnej sytuacji spudłował Igliński.

W drugiej połowie na boisku działo się znacznie mniej. Żaden z zespołów nie był w stanie skutecznie zagrozić bramce rywala i po końcowym gwizdku na tablicy wyników mieliśmy 2:1 dla Zielonych.

W 25 kolejkach Warta zdobyła 54 punkty. Drugi Pelikan traci do niej 4 "oczka", a Lech II 5.

Warta Poznań - Wda Świecie 2:1 (2:1)

Warta: Filipowiak - Brzostowski (Czerniejewicz 30"), Marciniak, Kieliba, Fiedosewicz, Laskowski, Brylewski, Chromiński (Szynka 68"), Biegański, Ciarkowski (Goździk 85"), Paczyński

Wda: Zapała - Kiełpiński, Igliński, Lipiński, Maliszewski, Brzeziński, Frelek (Różnowski 68"), Prybliński (Kamiński 46"), Kruszczyński (Siekirka68"), Cywiński, Cieśliński

Bramki: Krzysztof Biegański 1", Jan Paczyński 5" - Adam Cieśliński (k.) 41"