Lech z Rosjanami na remis (zobacz skrót)

W ostatnim meczu podczas zgrupowania w Hiszpanii piłkarze Lecha Poznań zremisowali 1:1 z FK Krasnodar. Obie bramki padły w pierwszej części gry. Ten wynik oznacza, że Kolejorz nie wygrał żadnego z czterech rozegranych na Półwyspie Iberyjskim spotkań.

Początek spotkania był wyrównany, oba zespoły stwarzały sobie sytuacji. Pierwsi cios zadali lechici, a dokładniej Darko Jevtić, który w 21. minucie oddał ładny i skuteczny strzał z narożnika pola karnego.

Rosjanie przyśpieszyli i zdominowali Kolejorza. Szczególnie aktywny był Ari i to on wyrównał, wykorzystując dogodne podanie Pavla Mamaeva.

W drugich 45 minutach oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dogodnych okazji nie wykorzystali m.in. Vladimir Bystrov i Dawid Kownacki. Ostatecznie więcej bramek się nie doczekano.

Wcześniej Kolejorz zremisował z Jiangsu Sunning, a także przegrał ze Slavią Praga i Dynamem Kijów.

Lech Poznań - FK Krasnodar 1:1 (1:1)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Tomasz Dejewski (Robert Gumny 69"), Maciej Wilusz, Tamas Kadar - Dariusz Dudka, Maciej Gajos - Gergo Lovrencsics (Kamil Jóźwiak 69"), Darko Jevtić, Sisi - Dawid Kownacki (Abdul Aziz Tetteh 80")

FK Krasnodar: Andrey Dikan (Stanislav Kritciuk 61") - Vitaly Kaleshin (Sergei Petrov 61"), Ragnar Sigurdsson (Christ Jules Eboue Kouassi 61"), Andreas Granqvist, Dmitriy Torbinskiy (Nikolay Markov 61") - Stefan Strandberg (Iurii Gazinskii 46"), Odil Ahmedov (Charles Kabore 63") - Pavel Mamaev (Vladimir Bystrov 61"), Ernst Maurico Antonini Pereyra (Viacheslav Podberezkin 61"), Fedor Smolov - Ari (Wanderson 46")