Akademiczki bez szans w Ostrowie

Zawodniczki Enea AZS Poznań jechały na mecz z liderującą w tabeli TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski pełne nadziei na dobry wynik. Rzeczywistość mocno jednak zweryfikowała założenia. Akademiczki przegrały różnicą dwudziestu punktów.

Przyjezdne dobrze rozpoczęły i po niespełna 5 minutach prowadziły 14:6. Wtedy jednak znacznie przyśpieszyły gospodynie, które po celnej trójce Mielczarek w końcu wyrównały, a do końca kwarty miały już 8 punktów przewagi.

W drugiej odsłonie Enea AZS zdominował Ostrovię i w przerwie wydawało się, że Akademiczki są w stanie wywieźć z terenu niepokonanego dotąd lidera da punkty.

Tak się jednak nie stało. W drugiej połowie Akademiczki miały zbyt dużo strat, a o końcowym wyniku rozstrzygnęła m.in. dobra postawa rezerwowych Ostrovii.

W ośmiu meczach Enea AZS wywalczył 13 punktów, co daje obecnie 4.lokatę w tabeli grupy B I ligi. Prowadzi niepokonana w dziewięciu spotkaniach Ostrovia.

- Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu z wyjątkiem chwilowego przestoju, który zdarzył się nam pod koniec pierwszej kwarty. Niestety druga połowa nie ułożyła się po naszej myśli i to rywalki były górą. I one wyszły zwycięsko - powiedziała Kinga Woźniak, zawodniczka Enea AZS.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Enea AZS Poznań 75:55 (26:18, 4:17, 18:6, 27:14)

TS Ostrovia: I. Winnicka - 2 pkt, M. Cebulska - 0 pkt, E. Mielczarek - 12 pkt, S. Nowicka - 0 pkt, A. Ostrowska - 10 pkt , M. Stelmach - 6 pkt, M. Jasnowska - 17 pkt, K. Motyl - 3 pkt, K. Kaczmarek -12 pkt, A. Stępień - 7 pkt, E. Jackowska - 6 pkt

ENEA AZS: K. Woźniak - 9 pkt, D. Marciniak - 15 pkt, K. Budeń - 7 pkt, K. Banach - 4 pkt, K. Stefańczyk - 0 pkt, A. Plucińska - 2 pkt, M. Wojdalska - 2 pkt, I. Płóciennik - 7 pkt, W. Wiśniewska - 6 pkt, A. Pietraszek - 3 pkt.