Maciej Skorża: zespół miał dwa oblicza

Lech Poznań przegrał w niedzielę z beniaminkiem ekstraklasy. - Mieliśmy dziś dwa oblicza zespołu - mówił po meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza trener Macie Skorża.

Kolejorz uległ Słoniom 1:3. - Piętnasty mecz w sezonie nie wyszedł nam. Dwa łatwo stracone gole w pierwszej połowie, potem lepsza gra, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, ale wciąż nie potrafimy ich wykorzystać i stąd nasza porażka. Na pewno mieliśmy dziś dwa oblicza zespołu. Gdybyśmy grali od początku tak jak w drugiej połowie, pewnie byśmy nie przegrali. Kolejny mecz wyjazdowy zaczynamy jednak od straty bramki. Nie powiem ile poświęciłem czasu na odprawach przestrzegając zawodników, żeby być skoncentrowanym od pierwszej minuty, nie myśleć o zgrupowaniu czy dniu wolnego, natomiast musi to do niektórych dotrzeć. Nie wszyscy potrafią to teraz zrozumieć w szatni - powiedział szkoleniowiec Lecha, cytowany przez lechpoznan.pl.

Skorża przyznał, że zespół prezentuje się obecni podobnie jak tuż po objęciu przez niego stanowiska. - Przeżywamy trochę deja vu, bo to podobna sytuacja, jak rok temu, gdy przychodziłem do klubu. Atmosfera była podobna - wychodziliśmy na mecz wyjazdowy i nie było drużyny. Ciosem dla mnie jest to, że trzy dni temu potrafimy grać dobrze, a później wychodzimy na boisko i widzimy to, co widzimy - stwierdził.