Kolejorz w fazie grupowej Ligi Europy. Videoton FC - Lech Poznań 0:1

Lech Poznań pokonał na wyjeździe 1:0 Videoton FC w rewanżu 4. rundy eliminacji Ligi Europy i awansował do fazy grupowej tych rozgrywek. Zwycięską bramkę zdobył Tomasz Kędziora.

Lech był faworytem i miał solidną zaliczkę z pierwszego spotkania, mimo to Maciej Skorża nie zdecydował się na zbyt wiele zmian w składzie. Zawieszonego Karola Linettego zastąpił Dariusz Dudka, a na skrzydle - kosztem Gergo Lovrencicsa - znalazło się miejsce dla Dariusza Formelli.
Od początku stało się jasne, że mecz nie będzie wielkim widowiskiem. Goście skupiali się przede wszystkim na zabezpieczeniu środkowej strefy. Właściwie w pierwszej połowie nie działo się nic wartego uwagi. W 9. minucie dobrze strzał Roberta Feczesina obronił Jasmin Burić i była to najlepsza sytuacja stworzona sobie przez Videoton. Pozostałe uderzenia były zbyt słabe lub bardzo niecelne.
Lech nie forsował tempa i tak naprawdę ani razu nie zagroził poważnie bramce Branislava Danilovicia. Mistrz Polski miał jednak sytuację pod kontrolą i ewidentnie starał się stracić jak najmniej sił.
Na początku drugiej połowy nieznaczną przewagę osiągnął Videoton, jednak taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo. W 57. minucie Lech praktycznie przypieczętował awans. Długą piłkę z rzutu wolnego posłał Barry Douglas, głową na 5. metr zgrał ją Marcin Kamiński. Futbolówka po fatalnym błędzie bramkarza gospodarzy trafiła w końcu do Tomasza Kędziory, który ładnym strzałem z woleja posłał ją do siatki.
Po zmianie wyniku piłkarze Videotonu wyglądali, jakby pozostawali na boisku za karę i byli zupełnie pogodzeni z porażką. Lech natomiast nie zamierzał tracić niepotrzebnie sił i kibice "podziwiali" kiepskie widowisko.
Warty odnotowania był oczywiście debiut Piotra Kurbiela, który w 81. minucie zmienił Denisa Thomallę.
Do końcowego gwizdka kibice nie doczekali się kolejnych bramek. Mecz był słabym widowiskiem, ale Lech miał na Węgrzech przypieczętować awans jak najmniejszym nakładem sił i właśnie to zrobił. Poznańska drużyna wraca do fazy grupowej Ligi Europy po czterech sezonach przerwy. Losowanie zaplanowano na piątek.
Videoton FC - Lech Poznań 0:1 (0:0) [pierwszy mecz 3:0 dla Lecha)

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Tamas Kadar, Barry Douglas - Łukasz Trałka, Dariusz Dudka - Dariusz Formella, Kasper Hamalainen (David Holman 71"), Szymon Pawłowski (Gergo Lovrencics 74") - Denis Thomalla (Piotr Kurbiel 81")

Videoton: Branislav Danilović - Roland Szolnoki, Vinicius, Roland Juhasz, Andras Fejes, Dinko Trebotić, Kees Luijckx (Adam Simon 58"), Mirko Ivanovski, Istvan Kovacs, Tamas Koltai (Adam Gyurcso 58"), Robert Feczesin (Rudolf Gergely 70")

Bramki: Kędziora 57",

Kartki: Thomalla 39" (żółta), Fejes 49" (żółta), Luijckx 56" (żółta), Simon 67" (żółta), Formella 90" (żółta)

84
Lechici ewidentnie grają już czas. Kibice Kolejorza cały czas są jednak bardzo głośni
81
Ostatnia zmiana w Lechu. Piotr Kurbiel za Denisa Thomallę
81
Na boisku dzieje się niewiele. Gospodarze wyglądają jakby grali za karę, goście oszczędzają siły
80
Kovacs nieźle urwał się rywalom, ale zaplątał się w dryblingu i stracił piłkę na linii pola karnego Lecha
74
Kolejna zmiana w Lechu. Lovrencics za Pawłowskiego
72
Douglas w pole karne, arbiter dopatrzył się jednak przewinienia jednego z lechitów
72
Holman zmienił Hamalainena
71
Ładne zagranie na prawo do Thomalli, ten zszedł na lewą nogę i uderzył, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Lecha