AME Poznań: awans drużyn UAM i UEP

Trwają akademickie mistrzostwa Europy. W turnieju mężczyzn zakończono rozgrywki grupowe. Awans do dalszej fazy uzyskały zespoły Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Niestety, ich uczelniane koleżanki znów przegrały.

Ekonomicy zremisowali 5:5 z niemieckim Munster University, choć prowadzili już 3:0 i 5:2. - Cieszy mnie awans do czołowej szesnastki AME. Jednak martwi fakt, że moi zawodnicy nie zrealizowali do końca założeń taktycznych. Wiedzieliśmy, w jaki sposób rozgrywają piłkę Niemcy. Dzięki mądrej grze do przerwy prowadziliśmy 3:0, a jednak nie potrafiliśmy utrzymać tego prowadzenia - powiedział trener Bogdan Sękowski.

Choć futsaliści UAM ulegli 3:5 Paris Sorbonne University, to dzięki stosunkowi bramek awansowali do 1/8 finału. - Po raz kolejny musieliśmy użyć tutaj manewrów z wycofanym bramkarzem. Znowu to poskutkowało, ale tylko częściow . Wynik nie zadowala nas do końca, bo chcieliśmy zdobyć punkty. Przeciwnik był o klasę lepszy od naszego poprzedniego rywala. Myślę, że potrafimy grać w przewadze. Wtedy zdobyliśmy trzy bramki. Daje nam to awans z drugiego miejsca w naszej grupie i jesteśmy z tego zadowolenia. Czekamy teraz na swojego przeciwnika. Zobaczymy kogo nam teraz los przydzieli. Liczę, że zdobędziemy gole z akcji, a nie z przewagi - komentował kapitan, Dominik Solecki.

Kobieca drużyna UAM przegrała z Rounen Univeristy 1:5. - Liczyliśmy dzisiaj na zdecydowanie więcej. Słabo zagraliśmy w pierwszej połowie. W drugiej wyglądało to już lepiej. Przed nami kolejne mecze w turnieju i chcemy w nich wypaść jak najlepiej - ocenił po spotkaniu trener Wojciech Weiss.

Kolejne mecze już we wtorek. Szczegółowy terminarz oraz aktualną klasyfikację znaleźć można na oficjalnej stronie turnieju.

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!