Lech zwyciężył, choć łatwo nie było

Dobrą formą błysnął Dawid Kownacki  | fot. Mateusz Gawarecki
Dobrą formą błysnął Dawid Kownacki | fot. Mateusz Gawarecki

Lech Poznań pokonał 2:1 Olimpię Grudziądz w środowym meczu towarzyskim. Łatwo jednak nie było - to rywale jako pierwsi zdobyli bramkę i starali się stawiać mistrzowi Polski twardy opór.

Początek spotkania należał do Kolejorza, jednak po pewnym czasie do głosu zaczął dochodzić pierwszoligowiec. Dało to efekt w postaci bramki Michala Piter-Bucko, który wykorzystał niezdecydowanie obrony i golkipera Lecha. Zespół Macieja Skorży jeszcze przed przerwą zdołał odpowiedzieć trafieniem Dawida Kownackiego.

Po zmianie stron Lech zaczął atakować. W 58. minucie Barry Douglas dokładnie zagrał do Kownackiego, a ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Ostatnie pół godziny nie przyniosło już zmiany wyniku. Oba zespoły nie forsowały tempa i miały problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych sytuacji. Lech wygrał zatem drugi sparing w okresie przygotowawczym 2:1.

Lech Poznań - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)

Lech: Maciej Gostomski (Mateusz Lis 46") - Kebba Ceesay (Jan Bednarek 72"), Dariusz Dudka (Jakub Serafin 72"), Marcin Kamiński (Maciej Wilusz 72"), Tamas Kadar - Łukasz Trałka (Szymon Drewniak 72"), Abdul Aziz Tetteh - Szymon Pawłowski (Barry Douglas 46"), Karol Linetty (David Holman 46"), Dawid Kownacki (Darko Jevtić 72") - Marcin Robak (Denis Thomalla 46")

Bramki: Kownacki 44", 58", Piter Bucko 28"