Kasper Hamalainen: zdobyty gol dodał nam pewności siebie

Lech Poznań wygrał ze Śląskiem Wrocław 2:0 po golach Kaspra Hamalainena i Paulusa Arajuuriego. O dwóch twarzach Lecha w tym meczu wypowiedział się zdobywca pierwszej bramki.

- Pierwsze 45 minut nie było najlepsze w naszym wykonaniu, mieliśmy problem z wyprowadzeniem piłki. Druga połowa była zdecydowanie lepsza, zdobyty gol dodał nam pewności siebie. Zaczęliśmy grać i mieć dużo dobrych szans na powiększenie prowadzenia. Wykonaliśmy z Arajuurim dobrą pracę. Bramka dała nam impuls do ataku - komentował Fin.

Hamalainen odniósł się też do gry swojego rodaka.- Paulus Arajuuri jest teraz jednym z najlepszych środkowych obrońców w polskiej lidze, poza tym zdobywa ważne gole dla drużyny - komplementował kolegę.

Już w środę, 29 kwietnia, lechici zmierzą się w Bielsku Białej z miejscowym Podbeskidziem. Zawodnicy po meczu nie wrócą jednak do Poznania, lecz udadzą się do Warszawy, gdzie w sobotę 2 maja czeka ich walka o Puchar Polski. - To będzie bardzo ważny tydzień dla nas. Cieszę się, że dzisiaj udało nam się zdobyć trzy punkty, bo to pomoże nam pewniej wejść w kolejne mecze. Spotkanie z Podbeskidziem Bielsko- Biała będzie jednym z ważniejszych dla nas w tej rundzie. Natomiast mecz z Legią Warszawa w Pucharze Polski będzie moim pierwszym finałowym meczem pucharowym, więc fajnie by było go wygrać. Jest to ważne spotkanie dla całej drużyny - mówił Hamalainen.

Hamalainen w minionym tygodniu dostał propozycję przedłużenia kontraktu. Fin jednak nie spieszy się z podjęciem decyzji. - W tym momencie mamy dużo ważnych spotkań i koncentruję się tylko na tym. To nie dotyczy tylko mnie ale też mojej rodziny, muszę z nimi porozmawiać i wspólnie ustalić co dalej. Teraz tylko chcę dobrze grać i zdobywać gole - zakończył.