Unihokej: Polki pokonały Estonki. 22 bramki Szwedek

Drugiego dnia trwających w Poznaniu Eliminacji Mistrzostw Świata w Unihokeju reprezentacja Polski pokonała 9:2 Estonię. Pogromem zakończył się mecz kadr Szwecji i Holandii.

W meczu biało-czerwonych kluczowa była druga tercja, wygrana 5:0. Po raza kolejny dobrze spisała się bramkarka, Mariola Szarmach, która broniła ze skutecznością 86%.

W drugim spotkaniu Szwedzki bez najmniejszych problemów pokonały Holenderki. Ich przewaga nie podlegała dyskusji od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

W piątek Polki mają dzień przerwy. O 16:00 rozegrany zostanie mecz Niemcy - Holandia, a 3 godziny później Szwedki zmierzą się z Estonkami. Spotkania rozgrywane są w Hali UAM Morasko przy ul. Zagajnikowej. Wstęp wolny.

Polska - Estonia 9:2 (2:1,5:0,2:1)

Bramki dla Polski: Fuła 2, Stachowiak, Raczkowska 2, Chełstowska, Mazur, Krzywak, Chudyszewicz

Holandia - Szwecja 1:22 (1:9,0:6,0:7)