LAK: Rozpoczęła się druga część sezonu zasadniczego

W Lidze Amatorskiej Koszykówki (LAK) rozpoczęła się druga część sezonu zasadniczego. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy "silniejszą" i "słabszą". Pierwsze osiem zespołów tego etapu rozgrywek przystąpi do fazy play-off i rywalizować będzie o mistrzostwo LAK, a zespoły z miejsc 9-13 rozegrają cykl spotkań o ustalenie końcowej klasyfikacji.

W grupie "silniejszej" ciekawy i emocjonujący pojedynek rozegrały w piątkowy wieczór zespoły Big Plusa i Late Basket. Początek spotkania należał do zawodników Late, którzy w pierwszej kwarcie meczu uzyskali kilkupunktową przewagę. W ich szeregach dobre zawody rozgrywał Krzysztof Dobrowolski, który na finiszu spotkania miał na koncie 22 punkty i 7 zbiórek. Z każdą upływającą minutą gry rozkręcali się jednak koszykarze Big Plusa. Punkty zdobywane przez Krystiana Jankowskiego (14 pkt. i 5 zb.) oraz Adama Kaczmarka (13 pkt. i 5 zb.) pozwoliły im szybko zniwelować ponoszone straty. Wygrane kolejne odsłony spotkania 16-5 i 19-10 wyprowadziły koszykarzy Big Plusa na 20-punktowe prowadzenie w meczu. Kiedy wydawało się, że losy tej konfrontacji są już rozstrzygnięte, przebudzili się ponownie zawodnicy Late. Agresywna obrona na całym boisku kompletnie zdezorganizowała poczynania graczy Biga. Przewaga obrońców mistrzowskiego tytułu zaczęła topnieć w oczach, by na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną spotkania zmaleć do zaledwie 4 oczek. Ostatecznie jednak koszykarze Big Plusa pokonali ekipę Late Basket 53-48, a wynik meczu trafieniem z rzutu wolnego ustalił wspomniany wcześniej Krystian Jankowski.

Bez kilku podstawowych graczy przystąpili do pojedynku z Kerry Polska koszykarze zespołu Chicago Ból. Rywale okazali się być jednak bezlitośni i rozbili zawodników Chicago Ból różnicą aż 72 punktów. Tylko w pierwszej kwarcie meczu koszykarze Chicago próbowali dotrzymać kroku zawodnikom Kerry Polska. W kolejnych odsłonach spotkania dominowali już zdecydowanie gracze Kerry. Wygrane kwarty 26-4, 24-5 i 28-9 pozwoliły im pokonać ostatecznie ekipę Chicago Ból aż 102-30. Pierwsza "setka" w obecnym sezonie LAK "padła łupem" Andrzeja Burego (10 pkt., 5 zb. i 4 as.). Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli w tym meczu Mateusz Wasiński 23 i Karol Nowicki 18, a dla pokonanych Artur Lemański 9.

Przez większą część spotkania zanosiło się na sporą niespodziankę w pojedynku w grupie "słabszej" pomiędzy zespołami Politechniki i Blackend. Przez trzy kwarty meczu, grając szybko i skutecznie, prowadzili zawodnicy ekipy Blackend. Ich przewaga w trzeciej odsłonie spotkania wynosiła już nawet 9 punktów kiedy to na tablicy wyników było 37-28. W drużynie Blackend dobre zawody rozgrywał autor 20 punktów Piotr Sobolewski, którego na tablicach dzielnie wspierał Marcin Niewczyk (12 zb.). Ostatnia część spotkania należała jednak zdecydowanie do graczy z Politechniki. Agresywna obrona i skutecznie wykańczane szybkie ataki pozwoliły studentom szybko zniwelować ponoszone straty. Koszykarze Politechniki zdobyli z rzędu aż 23 punkty nie tracąc żadnego i objęli prowadzenie w meczu, którego nie oddali już do ostatniej syreny spotkania. Ostatecznie gracze politechniki pokonali ekipę Blackend 60-43. W zwycięskim zespole dobre spotkanie rozegrali Łukasz Koralewski (16 pkt. i 7 przech.) oraz Paweł Juszkiewicz (10 pkt. i 8 zb.).

Pewne zwycięstwo zanotowali na swoim koncie koszykarze zespołu Goggle, którzy w piątkowy wieczór rywalizowali z zespołem Raiffeisen Bank. Początek spotkania należał jednak do bankowców, którzy za sprawą dobrze dysponowanego Pawła Matysiaka (20 pkt.) oraz Marka Kaczmarskiego (13 pkt. i 11 zb.) prowadzili po pierwszej kwarcie meczu 13-10. W drugiej odsłonie spotkania przebudzili się jednak koszykarze Goggle, w szeregach których szczególnie widoczni byli Krzysztof Szuba (16 pkt. i 7 zb.) oraz Tomasz Szafrański (15 pkt i 4 zb.). Wygrane przez nich dwie kolejne kwarty meczu 21-11 i 18-11 zadecydowały o losach tej konfrontacji. Ostatecznie koszykarze Goggle pokonali ekipę Raiffeisen Bank 63-47.

Po pierwszych rozegranych pojedynkach liderem grupy "silniejszej" zostali zawodnicy zespołu Kerry Polska, a liderem grupy "słabszej" studenci z Politechniki.

Kolejne mecze w Lidze Amatorskiej Koszykówki (LAK) rozegrane zostaną już w najbliższy piątek w hali sportowej Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II, a rywalizować będą Raiffeisen Bank z Hoppecke, Dolewka.pl z Late Basket, Chyże Dziadki z Four creative i Kerry Polska z Lobos Locos. Początek sportowych zmagań o godzinie 18.40.