SKF KS Poznań wygrał II Turniej Sylwestrowy

Zwycięstwem zespołu SKF KS Poznań zakończył się II Turniej Sylwestrowy w Poznaniu. Do rywalizacji w hali Politechniki Poznańskiej stanęły również ekipy LUKS Orkan Września oraz UKS Lis Tuliszków.

Największych emocji dostarczyło 1. spotkanie: SKF - Tuliszków. Gospodynie objęły prowadzenie po secie 25:18. Kolejne dwie partie 26:24 i 25:20 dla Tuliszkowa, a gdy w secie czwartym rywalki prowadziły 17:15, na parkiecie w Poznaniu zapachniało sensacją. Gospodynie spotkania pozbierały się jednak i wygrały 25:20, wyrównując stan spotkania na 2:2.

W piątym secie goście z Tuliszkowa prowadzili 13:10. W tym momencie seta młoda libero SKF Katarzyna Balicka ratowała swój zespół przed porażką odbierając dwie strategiczne piłki, których w zasadzie nie miała prawa odebrać i zespół z Poznania doszedł na 12:13. W nerwowej końcówce grające w eksperymentalnym ustawieniu Poznanianki wygrały 17:15 i całe spotkanie 3:2.

W drugim meczu Września ograła Tuliszków 3:0(25:10. 25:22, 25:18).

W ostatnim spotkaniu ekipa z Poznania i team z Wrześni stoczyły se sobą walkę o zwycięstwo w imprezie.

Sukces poznańskiego zespołu był jednak bardzo wyraźny. Wygrana 25:15, 25:20, 25:11 w pełni oddaje przebieg spotkania, w którym siatkarki Zbigniewa Woźniaka i Danuty Majcher wygrały pewnie 3:0 zwyciężając tym samym w całym spotkaniu 3:0.

Na uwagę zasługuje fakt, że w ekipie z Poznania dużą szansę gry dostała klubowa młodzież, która pozostawiła po sobie dobre wrażenie.