Łatwa wygrana SKF KS Poznań

Spotkanie bez historii obejrzeli kibice we Wrześni. SKF KS Poznań bez większych problemów pokonał w meczu III ligi siatkarek miejscowego Orkana.

Do stanu 9:9 w pierwszej partii wydawało się, że może być inaczej, ale potem przyjezdne wyszły na prowadzenie 21:14 i w pełni kontrolując przebieg seta "dojechały" z wygraną 25:15 obejmując prowadzenie w spotkaniu 1:0.

W drugim secie dominacja zespołu z Poznania była jeszcze wyraźniejsza, a przy takim obrocie sprawy na boisku zaczęły pojawiać się wszystkie zawodniczki z kwadratu dla rezerwowych. Nie zmieniło to jednak obrazu spotkania, wygrana zespołu z Poznania była jeszcze wyższa.

W trzeciej partii drużyna z Poznania pewnie finiszowała wygrywając 25:16 i tym samym całe spotkanie 3:0.

Na dobre słowo w poznańskiej ekipie zasługują wszystkie siatkarki, bo każda zawodniczka, która pojawiła się na boisku wniosła swoje pozytywne "ja" do gry zespołu.

Kolejne spotkanie zawodniczki SKF KS Poznań rozegrają za tydzień na własnym boisku z ekipą UKS ZSMS Poznań. Dzięki wynikom z innych boisk drużyna SKF KS Poznań na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej zapewniła sobie awans do finału rozgrywek ligowych i zagra o miejsca 1-2.

Ostatni raz zespół z Poznania notowany na miejscach 1-2 w rozgrywkach trzeciej ligi siatkarek był w sezonie 2008/2009.

Orkan Września - SKF KS Poznań 0:3 (15:25, 14:25, 16:25)

Skład SKF: Pierzchała(c), Kohut, Barwicka, Radzewicz, Geremek, Nowak, Przybylska(l) oraz: Głąbicka(l), Urych Turska, Gębalska, Ankudowicz, Zakrzewska.

Trenerzy: Zbigniew Woźniak i Danuta Majcher.