Wygrana DSW Waterpolo Poznań w dwumeczu z WTS Bytom

Drużyna DSW Waterpolo Poznań wygrała pierwszy dwumecz tegorocznej Ekstraklasy piłki wodnej. 22 i 23 listopada na basenie Term Maltańskich poznaniacy pewnie pokonali zespół WTS Bytom.

Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 13:9. W niedzielnym gospodarze uzyskali aż 7-bramkową przewagę, wygrywając niezwykle zacięty pojedynek 13:6. Tym samym poznańska drużyna wywalczyła komplet 6 punktów i objęła prowadzenie w tabeli MPS 2014/2015.

W sobotnim meczu zawodnicy DSW Waterpolo Poznań ani razu nie oddali prowadzenia rywalom, zwyciężając ostatecznie 13:9 (4:1, 2:1, 4:3, 3:4). Bramki dla Poznania zdobyli: kapitan Tomasz Różycki (5 goli), Paweł Wielogórski (4), debiutujący w zespole Bartłomiej Kowalewski (2) oraz po jednej Michał Zawadzki i Jakub Goździak. MVP spotkania ogłoszono Oskara Szymonika z Poznania oraz Jana Radwańskiego z Bytomia.

Niedzielny rewanż rozpoczął się od pewnego prowadzenia naszej drużyny, która po 1 kwarcie wygrywała 4:1. Druga kwarta należała do Bytomia, który zdobył w niej aż 3 bramki przy stracie tylko jednej. W drugiej połowie niezwykle zaciętego meczu, skuteczny atak i jeszcze lepsza obrona bramkarza Miszy Yazerskiego sprawiły, że poznaniacy zdobyli kolejne 8 goli, a goście zaledwie 2. Cały mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 13:6 (4:1, 1:3, 4:1, 4:1) dla DSW Waterpolo Poznań. Gole dla gospodarzy zdobyli: kapitan Tomasz Różycki i Dawid Łuc (po 3), Paweł Wielogórski oraz Jakub Goździak (po 2) oraz Rafał Iwanowicz, Rafał Bocheński i Bartłomiej Kowalewski (po 1 bramce). MVP drugiego spotkania zostali Grzegorz Moś z Bytomia oraz poznaniak Dawid Łuc.

- W dwumeczu z Bytomiem zrealizowaliśmy założony plan w 100%. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej naszej drużyny, zarówno doświadczonych zawodników, jak i najmłodszych graczy. Mam nadzieję, że nasz wynik w 1 kolejce tegorocznych MPS to dobry prognostyk na resztę sezonu. Będziemy oczywiście kontynuować intensywne treningi, tak aby 6 grudnia w Szczecinie powtórzyć sukces z Poznania - mówił Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

Po mikołajkowym dwumeczu z Arkonią Szczecin poznańscy waterpoliści powrócą na baseny Term Maltańskich tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w weekend 20 i 21 grudnia, kiedy to w 3 kolejce tegorocznego sezonu zmierzą się z GKPW 59 Gorzów.

Skład DSW Waterpolo Poznań w meczu z WTS Bytom: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała - bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Dawid Łuc, Oskar Szymonik, Artur Wróbel, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski oraz trener Jacek Maciąg.