Wyjazdowa wygrana SKF KS Poznań

SKF KS Poznań pokonał na wyjeździe GLKS Barycz Janków Przygodzki. Spotkanie dla obu ekip miało ogromne znaczenie dla układu tabeli grupy A III ligi, a przed meczem oba teamy dzieliła różnica zaledwie trzech punktów.

Początek spotkania to ostre uderzenie jankowianek, które prowadziły już 4:0. W dalszej części seta gra się wyrównała, a stopniowo inicjatywę przejmowały przyjezdne. Przy stanie 23:21 dla Poznania trener Albin Bednarczyk wziął czas i odwrócił losy seta ze stanu 21:23 na 25:23. Udana pogoń Baryczy opłaciła się i miejscowe objęły prowadzenie 1:0.

Drugi set zaczął się podobnie. Gospodynie walczyły, a przyjezdne próbowały odpowiedzieć swoimi akcjami. Do połowy seta zespoły szły punkt za punkt. W końcówce seta podopieczne Zbigniewa Woźniaka opanowały sytuację na boisku i wygrały 25:22 wyrównując stan spotkania na 1:1.

Kolejna partia podnosi poziom emocji i zaangażowania z obu stron. Cały set trwa wyrównana walka, ale kluczowa w zwycięstwie jest taktyka. Przestawienie po stronie Poznania Kohut na środek, wpuszczenie Radzewicz, która rozegrała znakomite spotkanie oraz waleczność i zaangażowanie reszty zespołu decydują o wygranej przyjezdnych 25:23 i ich wyjściu na prowadzenie 2:1.

Czwarta odsłona to set w, którym do połowy znów jest walka, a potem miejscowe odjeżdżają. Kiedy na tablicy pojawia się wynik 21:14 wszyscy w hali są przekonani, że będzie piąty set.

Zbigniew Woźniak poproisł o przerwę oraz kolejny raz dokonał roszad po stronie swojego zespołu. I to działa! Ze stanu 14:21 poznańskie zawodniczki dochodzą na 21:22 i remis po 23.

W końcówce miejscowe mają jeszcze dwie piłki setowe przy stanie 24:23 oraz 25:24 ostatecznie jednak doświadczenie Poznania bierze górę i drużyna SKF KS Poznań wywalczyła wygraną w tym secie 27:25 oraz całym spotkaniu 3:1.

Było to bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli, a zdobyte na wyjeździe po trudnym boju trzy punkty znacząco pomogą ekipie SKF KS Poznań.

Kolejne spotkanie zawodniczki z Poznania rozegrają 6 grudnia o godz. 14:00 we Wrześni z miejscowym Orkanem.

GLKS Barycz Janków Przygodzki - SKF KS Poznań 1:3(25:23, 22:25, 23:25, 25:27)

skład SKF: Pierzchała(c), Geremek, Barwicka, Kohut, Ngamayama, Nowak, Radzewicz, Przybylska(l) oraz: Balicka(l), Mikołajczak, Turska.

Trenerzy SKF: Zbigniew Woźniak i Danuta Majcher.