APP Krispol Września pokonał SMS PZPS Spała

W trzech setach APP Krispol Września pokonał młodych zawodników SMS PZPS Spała. W środę rozegrano 9. kolejkę KRISPOL 1. Ligi Siatkarzy.

Pierwsi dwupunktową przewagę wypracowali sobie młodzi zawodnicy SMS-u (4:6). APP Krispol odpowiedział czterema oczkami z rzędu przy serwisie Łukasza Murdzi (8:6). Długo utrzymywała się bezpieczna przewaga. Wydawało się, że gospodarze spokojnie skończą seta. Jednak rywale doprowadzili do remisu po 18. O zwycięstwie pomarańczowych zdecydował skuteczny blok i dobra zagrywka. Pierwszą partię zakończył kiwką Murdzia (25:21).

Drugi set miał podobny przebieg z inicjatywą po stronie gospodarzy. Najpierw szybkie prowadzenie (12:9), po chwili wyrównanie (14:14) i ponownie punktowa ucieczka APP Krispolu (17:15, 20:17, 22:18). Ambitnie grający siatkarze ze Spały zdołali dogonić wrześnian (24:24). Sama końcówka miała niecodzienny finał. Goście nie mogli pogodzić się ze stratą punktu na 25:24, mieli wiele zastrzeżeń do decyzji sędziny, która po wcześniejszej żółtej kartce tym razem pokazała czerwoną kończąc seta. W formie protestu rywale opuścili na chwilę halę.

Trzecia partia to walka punkt za punkt od początku do końca. Tym razem wygrało opanowanie i doświadczenie. Podopieczni Marka Jankowiaka zakończyli seta i mecz przy stanie 25:23. Kropkę nad "i" postawił atakiem Mateusz Jasiński. Wrześnianie dopisali sobie kolejny komplet i nadal należą do ścisłej czołówki rozgrywek. W sobotę na własnym parkiecie zmierzą się z Pekpolem Ostrołęka.

- Mimo pewnego wyniku było ciężko, najważniejsze trzy punkty. Cały czas borykamy się z urazami kilku zawodników. Na szczęście zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w Nysie. Spodziewaliśmy się, że rywal będzie bardziej groźny, ale i tak jestem pod wrażeniem gry tych chłopaków. To przyszłość naszej reprezentacji - powiedział Marek Jankowiak, trener APP Krispolu Września.

W ligowej tabeli zawodnicy z Września mają 20 punktów i zajmują 2. pozycję. Do lidera, KS Camper Wyszków, tracą 4 punkty.

APP Krispol Września - SMS PZPS Spała 3:0 (25:21, 26:24, 25:23)

MVP: Marcin Iglewski (APP Krispol Września)

Skład APP Krispolu: Chwastyniak, Marcin Iglewski, Antosik, Murdzia, Jasiński, Mateusz Iglewski (libero) oraz Wajdowicz, Skup, Dobosz,

Skład SMS-u Spała: Zwiech, Kwolek, Droszyński, Fornal, Ziobrowski, Masłowski (libero) oraz Kochanowski, Domagała, Gruszczyński, Komenda,