Fin najlepszym strzelcem Lecha. Hamalainen: To dla mnie nowość

Kasper Hamalainen to w tym sezonie najlepszy strzelec Lecha Poznań. Fin zdobył na boiskach T-Mobile Ekstraklasy już 5 bramek. Jak sam podkreśla, zdarza mu się to po raz pierwszy.

- Nigdy nie byłem najlepszym strzelcem zespołu, to dla mnie specjalny moment - przyznał. - To dla mnie oczywiście dobry start, jeśli patrzymy na gole. Czuję się dobrze, grałem ostatnio dużo. Musimy trenować i być gotowym. Cały zespół jest w optymalnej formie i ma pozytywne przeczucia przed kolejnym meczem - dodał.

Jeśli Hamalainen utrzyma dyspozycję strzelecką, może to być dla niego najlepszy sezon pod względem liczby goli w karierze. - Oczywiście chcę być lepszy niż rok temu, to mój główny cel na ten moment. Poza tym chcę zaliczać asysty, które pomogą zespołowi w zwycięstwach - powiedział.

Przed przerwą na reprezentacje Kolejorz prezentował świetną formę. W Kielcach Lech grał nieźle przez pierwsze 45 minut, później było już tylko gorzej. Zdaniem Hamalainena w niedzielę zespół Macieja Skorży ponownie wróci na odpowiednie tory. - Wielki problem, jaki mieliśmy, to zbyt duża stateczność. Nie wiedzieliśmy za bardzo co robić, trzymaliśmy się swoich pozycji. W ostatnich meczach zaliczyliśmy duży progres w naszej grze, piłkarze zamieniają się pozycjami. Złapaliśmy odpowiedni rytm. W Kielcach 2. połowa nie była dobra, ale w poprzednich meczach nasza ofensywa były OK - analizował.

Początek niedzielnego spotkania Lech Poznań - Górnik Łęczna o 15:30. Zapraszamy na relację LIVE na łamach portalu epoznan.pl