Cztery medale zawodników z Poznania na mistrzostwach Europy

Kraków był w ostatnich dniach gospodarzem Mistrzostw Europy w Muay Thai. Cztery krążki z tej imprezy przywieźli do stolicy Wielkopolski zawodnicy klubu Kohorta Poznań.

Występ na mistrzostwach kontynentu w boksie tajskim zawodników z Poznania był efektem ich bardzo dobrej postawy podczas krajowego czempionatu. Marta Gusztab, Joanna Pawlik i Łukasz Radosz wywalczyli tam złote medale. Do reprezentacji powołanie otrzymała również Natalia Leciejewska.

W Krakowie zawodnicy Kohorty potwierdzili wysoką formę. W kategorii seniorek -60 kg brązowy medal wywalczyła Guszab, która w półfinale musiała uznać wyższość późniejszej triumfatorki z Portugalii. Tytuły wicemistrzyń, po porażkach w finałach, wywalczyły Pawlik (-63,5 kg) oraz Leciejewska (-52,5 kg).

Największy sukces odniósł w kategorii -86 kg Radosz, zdobywając złoty medal w najbardziej prestiżowej klasie A. W finale stoczył on ciężki, 3-rundowy pojedynek z reprezentantem Białorusi.