MKS Poznań przegrał po emocjonującym spotkaniu

Od porażki rozpoczął rozgrywki I ligi mężczyzn MKS Poznań. Zawodnicy Domana Leitgebera, po zaciętym spotkaniu, musieli uznać wyższość KPR Legionowo.

Inauguracyjny rywal poznaniaków uważany jest za jednego z faworytów do awansu. Trener gości nie mógł skorzystać w tym meczu z optymalnego składu - zabrakło Pawła Gawęckiego i Michała Prątnickiego, a Witalij Titow wchodził na plac gry tylko po to, aby wykonywać rzuty karne.
W pierwszej fazie spotkania gra była bardzo wyrównana, a najwięcej do powiedzenia mieli bramkarze obu ekip, którzy popisywali się świetnymi interwencjami. Z czasem przewagę zaczął osiągać MKS, jednak zespół z Legionowa nie dawał gospodarzom odskoczyć na więcej niż 3 punkty. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili zaledwie jednym oczkiem.
Po zmianie stron przewagę uzyskali mający doświadczenie z boisk superligi goście, którzy wyszli na kilku punktowe prowadzenie. Gospodarze ambitnie jednak walczyli i starali się utrzymywać kontakt. Na minutę przed końcem goście prowadzili zaledwie jedną bramką (28:27), ale ostatecznie Kamil Ciok ustalił wynik spotkania na 29:27 dla KPR.
W kolejnej serii spotkań MKS zmierzy się na wyjeździe z KS Meble Wójcik Elbląg.