Formella nie zagrał, remis Polski. Żółta kartka Jevtića

Reprezentacja Polski U-20 zremisowała w Plewiskach 1:1 z rówieśnikami ze Szwajcarii. Cały mecz na ławce przesiedział Dariusz Formella, który narzekał na uraz.

Spotkanie zostało rozegrane w ramach Turnieju Czterech Narodów. Do przerwy prowadzili goście, ale Polacy i zdołali odpowiedzieć i doprowadzić do wyrównania. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się z Włochami.

Na boisku nie pojawił się Dariusz Formella, który narzekał na uraz mięśni brzucha. Na chwilę obecną nie wiadomo jak bardzo groźna jest ta kontuzja. Przypomnijmy, że z powodów problemów zdrowotnych na pełnych obrotach nie może trenować już kilku zawodników Kolejorza, m.in. Karol Linetty, Dawid Kownacki, Barry Douglas czy Luis Henriquez. Strata kolejnego zawodnika oznaczałaby zatem nowe zmartwienie dla Macieja Skorży.

90 minut w barwach młodzieżowej reprezentacji Szwajcarii rozegrał Darko Jevtić w przegranym 0:2 spotkaniu przeciwko Ukrainie. Zawodnik Lecha Poznań zapisał się w protokole meczowym poprzez otrzymanie żółtej kartki. Jego kadra zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli swojej grupy eliminacji do mistrzostw Europy.