Enea Poznań Traithlon 2014 za nami

Australijczyk Casey Munro z czasem 04:08:34 zwyciężył na długim dystansie ENEA Poznań Triathlon 2014, a impreza zakończy się wieczornym koncertem zespołu Myslovitz i pokazem sztucznych ogni.

W niedzielnych zawodach nad Jeziorem Maltańskim wzięło udział 1025 zawodników, którzy mieli do pokonania 1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Wśród startujących był wielokrotny mistrz świata Chris McCormack, ale został zdyskwalifikowany za złamanie regulaminu Enea Poznań Traithlon 2014. Więcej o tym zdarzeniu piszemy tutaj (wystarczy kliknąć).

Nieobecność McCormack wykorzystał Australijczyk Casey Munro, który zwyciężył z czasem 04:08:34. - Było gorąco i z każdym kilometrem coraz ciężej. Dałem z siebie jednak wszystko. Jestem zmęczony, ale szczęśliwy. Wszyscy kibice byli wspaniali. Cały czas czułem ich wielkie wsparcie - powiedział na mecie Munro.

Drugi na mecie był Kacper Adam (04:12:03), który wygrał też Mistrzostwa Polski i wyprzedził Tomasza Marcinka (04:14:22). Czwarte miejsce w zawodach, a trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski zajął Mariusz Olejniczak (04:16:37). Natomiast wśród pań triumfowała Ewa Bugdoł (czas 04:33:03), druga była Paulina Kotfica (04:37:02), a trzecia Joanna Susmanek (04:37:24).

Zawody pozytywnie ocenił Kacper Adam. - To mój pierwszy tytuł i jestem z niego bardzo zadowolony. Dzisiaj wsparcie kibiców było na najwyższym poziomie. Czułem się jak w domu. To dzięki nim udało mi się dobiec na drugim miejscu - powiedział nowy mistrz Polski na długim dystansie.

Poznaniak Filip Przymusiński był na mecie piąty. - Bez kibiców, którzy wspierali nas na każdym kroku nie dalibyśmy rady. Poznań dorósł do standardów światowych. Kibice są dumą tego miasta i cieszę się, że stąd pochodzę - mówił Przymusiński.

Oprócz sportowej rywalizacji na kibiców czekały dodatkowe atrakcje. Nad poznańską Maltą została zlokalizowana m.in. strefa ENEI: konkursy, gry, zabawy, strefa chill-out. Coś dla siebie mogli znaleźć też najmłodsi (strefa dziecka i piątkowy ENEA TRI KIDS). W weekend odbyły się też targi sprzętu sportowego, Elite Tri Race (wyścig na trenażerze) i pokaz flybaord. Na wieczór zaplanowano koncert Myslovitz i pokaz sztucznych ogni.

- Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników ENEA Poznań Triathlon, którzy pokonali nie tylko własne słabości, ale również bardzo wysoką temperaturę. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne zawody odbędą się już na licencji IRONMAN®, co jeszcze bardziej wpłynie na popularność triathlonu w Wielkopolsce i w całym kraju - powiedział współorganizator ENEA Poznań Triathlon 2014, Wojciech Kruczyński.

Koncert zespołu Myslovitz rozpocznie się nad Jeziorem Maltańskim o godz. 20:30, a pokaz sztucznych ogni po koncercie (około godz. 22:30)