Lech tylko zremisował w Zabrzu

Lech Poznań zremisował na wyjeździe spotkanie 2. kolejki ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 1:1, a bramkę dla zespołu Mariusza Rumaka zdobył Łukasz Teodorczyk.

Lechici zgodnie z zapowiedziami trenera Mariusza Rumaka zaatakowali rywala, aby przywieźć z Zabrze trzy punkty. Przez pierwsze 20 minut spotkania grali znakomicie, a swoją przewagę potwierdzili zdobyciem bramki. Łuksza Teodorczyk otrzymał podanie ze środka boiska, oszukał dwóch obrońców i pewnym uderzeniem pokonał Pavels Steinbors. Niestety w kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, a gospodarze dzięki Radosławowi Sobolewskiemu mogli jeszcze przed przerwą wyrównać.

- 20 minut pierwszej połowy było naprawdę dobre w naszym wykonaniu. Nie wiem tylko, dlaczego oddaliśmy inicjatywę Górnikowi, który zaczął przeważać - mówił po meczu trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Niestety po zmianie stron Górnik wyrównał. Sobolewski idealnie zagrał do Rafała Kosznika, który próbował oddać strzał. Piłka trafiła do Mateusz Zachara, który pewnym uderzeniem pokonał Jasmina Buricia. Podopieczni Józefa Dankowskiego mieli jeszcze w tej części spotkania dwie dobre okazje na objęcie prowadzenia, ale swoje okazje zmarnowali Robert Jeż i Roman Gergela. Lech potrafił tylko odpowiedzieć strzałem Szymona Pawłowskiego, który wybronił Steinbors.

- Nie byliśmy tłem dla Lecha, ani słabszym zespołem. Pokazaliśmy kilka naprawdę ciekawych akcji. Chłopcy dobrze zareagowali na te 20 minut Lecha i straconą bramkę. Pokazali sportową złość, wolę walki, a to należało się kibicom, którzy wspaniale dopingowali nas przez 90 minut. Zespół odwdzięczył im się taką grą, do jakiej - mam nadzieję - powinniśmy się już chyba przyzwyczajać - powiedział po spotkaniu trener Dankowski.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 (0:1)
Mateusz Zachara (58. minuta) - Łukasz Teodorczyk (19. minuta)