Wybierz najlepszego piłkarza Lecha w meczu z Piastem

Lech Poznań wygrał spotkanie 1. kolejki ekstraklasy z Piastem Gliwice 4:0, a redakcja Epoznan.pl oceniła podopiecznych Mariusza Rumaka i zachęca do wybrania najlepszego piłkarza Kolejorza w tym meczu.

Oto oceny piłkarzy Lecha Poznań za występ w meczu z Piastem Gliwice (1-10):

Jasmin Burić - 8

W całym spotkaniu musiał obronić tylko cztery strzały, a w najgroźniejszej sytuacji wygrał pojedynek sam na sam z Rubenem Jurado.

Tomasz Kędziora - 7

Poprawny występ w obronie. Starał się również wspierać kolegów w ataku, a po jego dośrodkowaniu w końcówce meczu Vojo Ubiparip zdobył bramkę.

Maciej Wilusz - 3

Najsłabszy punkt w linii obrony Lecha. Pod koniec pierwszej połowy popełnił błąd podobny do meczu z Nomme Kalju, ale uratował go Jasmin Burić

Marcin Kamiński - 6

Poprawny występ w obronie, ale mnie widoczny w ataku. Oddał strzał z rzutu wolnego, który zdecydowanie minął bramkę Piasta.

Luis Henriquez - 9

Bardzo dobrze grał w obronie i cały mecz wspierał kolegów w ataku. Zaliczył w meczu z Piastem dwie asysty.

Łukasz Trałka - 6

Skutecznie wspierał linię obrony w rozbijaniu ataków Piasta, ale mniej widoczny w ataku.

Karol Linetty - 5

Zaliczył poprawny występ na swojej pozycji, ale oczekujemy od niego zdecydowanie więcej.

Darko Jevtić - 6

Pojawił się na murawie w 69. minucie w miejsce Karola Linettego i zaprezentował się lepiej niż kolega.

Dariusz Formella - 5

Starał się być aktywnym od pierwszej minuty, ale wiele razy raził brakiem dokładności i czasami wybierał złe rozwiązania.

Kasper Hamalainen - 5.

Pojawił się na boisku w 69. minucie w miejsce Dariusza Formelli. Poprawny występ.

Dawid Kownacki - 8

Utalentowany napastnik udowodnił, że należy mu się miejsce w podstawowej jedenastce Lecha. Zdobył bramkę, dobrze grał z Ubiparipem i walczył o każdą piłkę.

Muhamed Keita - 5

Bardzo aktywny w pierwszych 20. minutach spotkania, ale z upływem czasu był coraz mniej widoczny. Oddał kilka strzałów i opuścił boisko w 60. minucie.

Gergo Lovrencsics - 5

Pojawił się na boisku w 60. minucie. Poprawny występ.

Vojo Ubiparip - 10

To był jego pierwszy występ w oficjalnym meczu Lecha Poznań po kontuzji i natychmiast zaliczył hattricka.

Zdjęcia piłkarzy Lecha Poznań wykonał fotograf Tomasz Szwajkowski.