Warta wygrała z Polonią Bytom

Drugoligowa Warta Poznań wygrała na wyjeździe z Polonią Bytom 3:1 i nadal traci pięć punktów do miejsca gwarantującego awans na zaplecze ekstraklasy.

Poznaniacy bardzo dobrze zagrali w pierwszej połowie, a na prowadzenie wyszli w 14. minucie po strzale Michała Golińskiego. Kwadrans później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Grzegorz Rasiak. Jednak po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Najpierw bramkę tuż po wznowieniu gry zdobył Dawid Cempa, a później Warta głównie broniła prowadzenia i starała się wyprowadzać kontry. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Mateusz Pogonowski.

Aktualnie Warta Poznań zajmuje czwarte miejsce w tabeli II ligi i tracie pięć punktów do miejsca gwarantującego awans na zaplecze ekstraklasy. Zieloni w sobotę, 26 kwietnia 2014 roku, o godz. 16:00, zmierzą się na stadionie klubowym przy ul. Droga Dębińska z MKS Kluczbork. Bilety w przedsprzedaży będą w cenach: 5 zł (bilet ulgowy), 10 zł (bilet normalny). Ceny biletów w dniu meczowym: 10 zł (bilet ulgowy), 15 zł (bilet normalny).

Polonia Bytom - Warta Poznań 1:3 (0:2)
Dawid Cempa (47. minuta) - Michał Goliński (14. minuta), Grzegorz Rasiak (31. minuta), Mateusz Pogonowski (90. minuta)
Żółte kartki: Kamil Białkowski, Jacek Broniewicz, Marcin Lachowski, Dawid Cempa - Michał Ciarkowski
Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)
Widzów: ok. 1000