Zobacz jak Lech wygrał z Wartą 3:0

Warta Poznań - Lech Poznań 0:3 | fot. Tomasz Szwajkowski

Lech Poznań wygrał spotkanie towarzyskie z drugoligową Wartą Poznań 3:0, a na listę strzelców wpisali się Daylon Claasen i Dawid Kownacki. Mecz zobaczyło 1600 widzów.

Początek spotkania należał do Warty Poznań, która starała się szybko wyjść na prowadzenie. Jednak wracający do gry po kontuzji Jasmin Burić nie dał się zaskoczyć. Dobre okazje zmarnowali: Błażej Nowak i Grzegorz Rasiak. Natomiast Lech pierwszą groźną akcję przeprowadził w 19. minut i od razu wyszedł na prowadzenie. Dawid Kownacki idealnie zagrał do Daylona Claasena, który pokonał Pawła Besera. Kwadrans później pojedynek sam na sam z Buriciem przegrał Michał Goliński, który kiedyś występował w Kolejorzu. Jeszcze przed przerwą Goliński zmarnował kolejną dobrą sytuację, a Dawid Kownacki podwyższył prowadzenie na 2:0.

Po zmianie stron trenerzy dokonali wielu zmian w swoich zespołach, a przewagę nadal mieli piłkarze Lecha. Jednak dopiero w 85. minucie potrafili zdobyć kolejną bramkę. Marcin Kamiński oddał strzał z rzutu wolnego, który był wykonywane ok. 30 metrów od bramki, ale Mateusz Filipowiak zdołał wybronić to uderzenie. Do piłki natychmiast dopadł Claasen i zdobył bramkę.

Warta Poznań - Lech Poznań 0:3 (0:2)