Znamy półfinalistów LAK

Big Plus Poznań, Wechta Basket, Dolewka.pl i Kerry Polska - to zespoły, które wywalczyły awans do półfinałów Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej.

W minionym tygodniu w Lidze Amatorskiej Koszykówki rozegrano rewanżowe spotkania ćwierćfinałowe, które wyłoniły półfinalistów tegorocznej edycji rozgrywek. Koszykarze Dolewki grali z Goggle i przystępowali do tego pojedynku mając 10-punktową przewagę z poprzedniej konfrontacji. Już po pierwszej kwarcie spotkania skutecznie grający w tym meczu Dolewka prowadziła 22:9, ale w kolejnych odsłonach mecz się wyrównał i kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną Goggle przegrywało tylko 62:64. W ostatniej akcji meczu Robert Witkowski oddał celny rzut i mecz zakończył się wynikiem 64:64. Ten niecodzienny jak na koszykarskie parkiety wynik, zapewnił ekipie Dolewki.pl awans do półfinału.

Podobny scenariusz miało również spotkanie, w którym to zmierzyły się zespoły Lobos Locos i Wechta Basket. Koszykarze Wechty bronili 8-punktowej przewagi z pierwszego pojedynku. Do przerwy Wechta prowadziła 31:25. Po zmianie stron lepszy okres gry zanotowali jednak zawodnicy Lobos Locos, w szeregach których szczególnie widoczni byli Paweł Waliszewski oraz Artur Aksiutin i zmniejszyli stratę do 42:44. W ostatniej odsłonie spotkania trwała już zacięta walka "kosz za kosz", z której to zwycięsko wyszli zawodnicy Wechty Basket. Ostatecznie ekipa Wechty pokonała drużynę Lobos Locos 56:54 i jako druga awansowała do półfinału LAK.

Faworyci rozgrywek koszykarze Big Plusa pewnie wygrali rywalizację z Chyżymi Dziadkami, a zespół Kerry Polska w pierwszym meczu rozbił Hoppecke różnicą aż 29 i rewanż był tylko formalnością. Po trzech kwartach koszykarze Kerry prowadzili 36:26, ale w ostatniej odsłonie przebudziło się Hoppecke i dzięki dobrej grze Grzegorza Krauze oraz Macieja Pawlika wygrało 47:46. Dzięki lepszemu bilansowi małych punktów do fazy półfinałowej awansował jednak zespół Kerry Polska.

W grupie zespołów walczących o miejsca 9-11 pewne zwycięstwo odnieśli koszykarze Politechniki Poznańskiej II, którzy w piątkowy wieczór rywalizowali z ekipą Blackend.