Historyczny sukces SKF KS Poznań

Siatkarki SKF KS Poznań pomimo porażki z PTPS Piła 1:3 zapewniły sobie na dwie kolejki przed końcem sezonu brązowe medale w rozgrywkach III ligi. Natomiast o miejsce w II lidze będą walczyć zespoły UKŻPS Kościan i PTPS Piła.

Poznanianki jechały do Piły przedłużyć nadzieję na możliwość gry o wejście do II ligi, ale musiały wygrać z PTPS 3:0 lub 3:1. Pierwszy set szybko zakończył się zwycięstwem pilanek 25:18, a w kolejnym inicjatywa długo należała do podopiecznych Zbigniewa Woźniaka. W końcówce seta SKF KS Poznań prowadził już 22:18, ale niestety przegrał. Dopiero trzeci set zakończył się zwycięstwem poznanianek, które w kolejnej części spotkania nie zdołały doprowadzić do tie-breaku i uległy ostatecznie 1:3.

Młoda drużyna SKF KS Poznań pomimo porażki z PTPS Piła zapewniła sobie na dwie kolejki przed końcem sezonu brązowe medale w rozgrywkach III ligi. Natomiast w przedostatniej kolejce, która została zaplanowana na sobotę, 25 stycznia 2014 roku poznanianki będą podejmować w Hali CS Politechniki Poznańskiej zespół UKŻPS Kościan. Początek spotkania o godz. 19.00, a wstęp będzie bezpłatny.

PTPS Piła - SKF KS Poznań 3:1(25:18, 25:22, 23:25, 25:20)