Puchar Polski już bez MKK Pyra Poznań

MKK Pyra Poznań - MKS Drogbruk Kalisz 71:80 | fot. Elżbieta Skowron

Koszykarze MKK Pyra Poznań przegrali we własnej hali z MKS Drogbruk Kalisz 71:80 i odpadli z rozgrywek Intermarche Basket Cup. Mecz zobaczył komplet widzów.

Już dawno tak dużo kibiców nie oglądało meczu trzecioligowego zespołu MKK Pyra Poznań, a magnesem stało się spotkanie I rundy Pucharu Polski z MKS Drogbruk Kalisz. Warto podkreślić, że był to pierwszy w historii klubu występ w tych rozgrywkach.

Natomiast spotkanie rozpoczęło się od bardzo wyrównanej walki o każdy punkt, która trwała do stanu 11:11. Później inicjatywę przejęli koszykarze z Kalisza, którzy po celnych rzutach Łukasza Wojciechowskiego, Tomasza Zybera i Jakuba Kołodzieja zakończyli kwartę zwycięstwem 22:11. Podopieczni Tomasza Eicherta starali się odrobić straty w kolejnej odsłonie, ale doświadczony zespół z Kalisza długo skutecznie bronił bezpiecznej przewagi. Jednak poznaniacy dzięki lepszej grze w obronie i celnym rzutom Rafała Milczyńskiego na przerwę schodzili przegrywając 41:47.

Jeszcze lepiej koszykarze MKK Pyra zaprezentowali się w trzeciej kwarcie i przed decydującą odsłoną przegrywali tylko 64:69. Czwarta kwarta rozpoczęła się od dwójki Tomasza Zybera z MKS-u, ale poznaniacy odpowiedzieli trafieniami Jakuba Simona i Jakuba Szczepańskiego. Następnie wybronili cztery kolejne akcje gości, ale nie potrafili zdobyć kolejnych punktów. Kaliszanie utrzymali punktową przewagę i wygrali ostatecznie spotkanie 80:71.

MKK Pyra Poznań - MKS Drogbruk Kalisz 71:80 (11:22, 30:25, 23:22, 7:11)

MKK Pyra Poznań: Marek Walczak 19, Damian Antczak 14, Roman Jańczyk 9, Rafał Milczyński 9, Miłosz Moryson 6, Jakub Szczepański 6, Jakub Simon 4, Piotr Błaszczyk 2, Gracjan Siudziński 2, Filip Radzik 0.

MKS Drogbruk Kalisz: Kamil Sierański 17, Łukasz Wojciechowski 16, Jakub Szymczak 12, Tomasz Zyber 10, Przemysław Galewski 8, Jakub Kowalski 5, Jakub Kołodziej 4, Szymon Kluszczyński 4, Marcin Pławucki 2, Artur Mrówczyński 2.

Wyniki spotkań I rundy Intermarché Basket Cup 2013/2014:
Trefl II Sopot - GTK Gdynia 68:59 (12:13, 24:20, 17:16, 15:10)
SMS PZKosz Władysławowo - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 100:38 (24:6, 35:12, 12:10, 29:10)
Basket Junior Suchy Las - AZS Politechnika Poznań 78:74 (21:11, 13:19, 15:32, 29:12)
Röben Gimbasket Wrocław - KS Sudety Jelenia Góra 38:63 (7:21, 9:16, 13:11, 9:15)
KSK Noteć Inowrocław - Astoria Bydgoszcz 94:73 (20:26, 31:9, 20:17, 23:21)
KS Pułaski Warka - Rosa II Radom 68:77 (15:28, 19:12, 10:19, 24:18)
Sokół Ostrów Maz. - BKS Tur Bielsk Podlaski 61:68 (11:19, 15:17, 12:11, 23:21)
KS Pogoń Prudnik - KS MOSiR Cieszyn 96:76 (28:17, 24:24, 20:16, 24:19)
KS AZS AWF Katowice - GTK Fluor Gliwice 76:78 (23:23, 24:16, 13:24, 16:15)
KS Basket Piła - AZS UMK Consus PBDI Toruń 91:76 (34:28, 20:23, 18:13, 19:12)
Legia Warszawa - KS Piaseczno 85:79 (18:14, 22:18, 23:21, 22:26)
SKK Siedlce - Polonia Warszawa 84:64 (24:13, 22:15, 18:22, 20:14)
GKS Tychy - AZS AGH Alstom Kraków 84:63 (23:15, 14:23, 23:11, 24:14)
AZS Politechnika Częstochowa - TS Wisła Kraków 90:84 (21:19, 19:23, 18:22, 32:20)
KKS Mickiewicz Romus Katowice - Alba Chorzów 81:78 (18:22, 22:9, 24:20, 17:27)
AZS AWF ggmedia.pl Kraków - UMKS Kielce 72:67 (29:22, 16:16, 14:15, 13:14)
SKM Muszkieterowie Nowa Sól - Doral Nysa Kłodzko 77:69 (17:27, 20:12, 21:10, 19:20)
KS Księżak Łowicz - MKS Skierniewice 92:66 (17:11, 22:24, 33:12, 20:19)
KS Polkąty Maximus - Exact Systems Śląsk Wrocław 64:72 (14:16, 18:16, 15:24, 17:16)