Synoracki został Mistrzem Europy 2013

Henryk Synoracki z Poznańskiego Klubu Morskiego LOK wywalczył w miniony weekend w niemieckiej miejscowości Bitterfeld złoty medal Motorowodnych Mistrzostwa Europy w formule F125.

Po trzech pierwszych eliminacjach w klasyfikacji generalnej Motorowodnych Mistrzostwa Europy w formule F125 prowadził Włoch Manuel Zambelli, kolejne miejsca zajmowali dwaj nasi reprezentanci - Henryk Synoracki (Poznański Klub Morski LOK) oraz Marcin Zieliński (Szczeciński Klub Motorowodny LOK).

Zawirowania pogodowe w Bitterfeld utrudniały rozegranie zawodów. Odbył się tylko jeden bieg i to dopiero w niedzielę. Czwartą eliminację wygrał Estończyk Marek Peeba, a Synoracki i Zieliński zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce. Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych Trzcianka) był piąty.

Natomiast dla Zambelliego start okazał się pechowy, ponieważ już na samym początku biegu uległ wypadkowi, uszkodził swoją łódź i nie ukończył wyścigu. Tym samym w generalnej klasyfikacji wypadł poza podium, a złoty medal Motorowodnych Mistrzostwa Europy w formule F125 trafił w ręce Henryka Synorackiego. Brązowy medal trafił do Marcina Zielińskiego, a 5. miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Sebastian Kęciński z Trzcianki.

Przypomnijmy, że Henryk Synoracki jest dwukrotnym mistrzem świata i już sześciokrotnym mistrzem Europy. Ponadto jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i Memoriału im. Bolesława Niklewskiego.