"Sportowy Golaj" walczy o 2,5 mln zł z Budżetu Obywatelskiego
Stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X Poznań zaprezentowały wizualizację rewitalizacji stadionu żużlowego w Lasku Golęcińskim oraz terenów przyległych w ramach projektu "Sportowy Golaj" i złożyły wniosek w Urzędzie Miasta Poznania o dofinansowanie z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.
Projekt o nazwie "Sportowy Golaj" obejmuje plan rewitalizacji stadionu żużlowego w Lasku Golęcińskim polegającej m.in. na częściowej wymianie zdewastowanych drewnianych ławek na plastikowe siedziska, wymianie drewnianej bandy i przebudowie toru dla zwiększenia atrakcyjności spotkań żużlowych, utworzeniu boiska dla futbolu amerykańskiego wewnątrz toru oraz utworzeniu torów dla kolarstwa grawitacyjnego na terenie przyległym do stadionu. Stowarzyszenia planują również szkolić dzieci i młodzież.
Stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X Poznań pieniądze na prace chcą pozyskać z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2014, a ich oferta wynosi nie więcej niż 3 miliony złotych. Jednak, jeśli projekt "Sportowy Golaj" otrzyma największą ilość głosów i wygra głosowanie możliwe będzie zrealizowanie nawet lepszego projektu.
- Przedstawione składowe zadania Sportowy Golaj, czyli szatnie, Bike Park, Boisko do Futbolu amerykańskiego, przebudowa toru żużlowego oraz infrastruktura stadionowa stanowią tzw. minimum projektu i kwota potrzebna do realizacji to 2 519 000 zł. Traktujemy rewitalizację stadionu na Golęcinie, jako pierwszy niezbędny etap dostosowania stadionu do wymogów rozgrywania światowych imprez oraz patrząc na Golęcin długofalowo niezbędnym w tym projekcie jest zamontowanie nowoczesnych trybun betonowych wykonanych z prefabrykatów oraz wybudowanie trybuny VIP wraz z wieżą sędziowską, w której będą umieszczone nowoczesne pomieszczenia dla mediów radio-telewizyjnych, monitoringu, oraz loże VIP - mówi Arkadiusz Ładziński z PSŻ Poznań.
Proponowany projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, które wyrażone zostało dwukrotnie w ciągu ostatnich miesięcy. Po raz pierwszy - poprzez petycję poparcia dla ulokowania poznańskiego żużla na Golęcinie - którą podpisało bez mała 4500 osób. Po raz drugi - za pomocą badań społecznych firmy "WHO&WHY", w ramach których 90,3% respondentów wyraziło swój pozytywny stosunek do umiejscowienia sportu żużlowego, na Golęcinie.
Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu w zestawieniu frekwencji na imprezach sportowych w naszym mieście Skorpiony zajmowały drugie miejsce za Lechem Poznań. Ponadto żużlowcy PSŻ zdobyli cztery medale mistrzostw Polski (IMP 2008, MIMP 2007 i 2008, MPPK 2011). Natomiast futboliści amerykańcy i kolarze grawitacyjni nie mają w Poznaniu swoich obiektów, które są przystosowanych do tych dyscyplin sportowych.
Najpopularniejsze komentarze