Panek wywalczył brąz AMP w judo

Jakub Panek z UAM/PKS Olimpia Poznań zdobył brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Białymstoku.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w judo wystartowało blisko 240 zawodników z 40 uczelni, które są zlokalizowane w 19 miastach. Na podium w kategorii 81 kg stanął Jakub Panek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W drodze po medal pokonał Adriana Różańskigo z Politechniki Gdańskiej oraz Bartosza Kurkiewicza z Politechniki Warszawskiej. Niestety w walce półfinałowej został pokonany przez Rafała Koszyńskiego z AON Warszawa, który zdobył ostatecznie złoty medal. W mistrzostwach wystartowali również reprezentacji Politechniki Poznańskiej i WSPiA, którzy wraz z judokami UAM zdobyli w sumie siedem medali. Natomiast w klasyfikacji generalnej mężczyzn liderem okazała się Akademia Wychowania Fizycznego z Warszawy, a wśród kobiet Uniwersytet Warszawski.