Mezo i Wieruszewski najlepszymi vipami 6. Poznań Półmaratonu

Poznański raper Mezo i olimpijczyk Rafał Wieruszewski okazali się najlepszymi vipami startującymi w 6. Poznań Półmaratonie. Na trasie biegu można było spotkać nawet prezydenta Ryszarda Grobelnego.

- Ja trochę biegam, ale w tym roku mniej niż zwykle. Zobaczymy jak będzie na trasie. Zrobiła się piękna pogoda przed startem, a atmosfera jest świetna. Dla biegaczy to dobra pogoda, gdyż nie ma mrozu i jest słońce. Trzeba uprawiać sport - mówił przed starem półmaratonu prezydenta miasta, Ryszard Grobelny, który startował z numerem 1 na koszulce.

Grobelny pokonał dystans 21,097 km w 1:57:50 i w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2949. miejscu. - XXX półmaraton w życiu ukończony. Super pogoda i atmosfera na trasie. Gratulacje dla wszystkich biegaczy - podsumował swój start prezydent Poznania.

Z dobrej strony zaprezentował się raper Mezo, dla którego start w 6. Poznań Półmaratonie był kolejnym etap przygotowań do Poznań Triathlon 2013. - Fantastyczna pogoda, równe tempo, a na końcu dobry wynik, z którego jestem zadowolony. Przygotowywałem się do startu 2 miesiące, a teraz czas na imprezę docelową Poznań Triathlon 2013 - mówi Jecek Mejer, czyli Mezo. W klasyfikacji generalnej Mezo zajął 601. miejsce, a jego czas to 1:36:00.

Natomiast znana i lubiana poznańska aktorka Katarzyna Bujakiewicz z czasem 2:12:41 uplasowała się na 4498. miejscu. Lepsza okazała się Iwona Guzowska, która jest wielokrotną mistrzynią Świata i Europy w kickboxingu oraz boksie. Zameldowała się na mecie na 1141. miejscu.

6. Katarzyna Bujakiewicz, aktorka, czas: 2:12:41

Dla tych, którzy byli nad Maltą i na trasie 6. Poznań Półmaratonu oraz dla tych, którzy chcieli by w spokoju przeanalizować bieg Telewizja WTK i platforma WTKPLAY.PL przygotowują także retransmisje. Premiera w sobotę, 13 kwietnia o godzinie 22.20.