Lech upokorzony przez Śląsk Wrocław

Lech Poznań zapraszając kibiców na mecz ze Śląskiem Wrocław zapowiadał festiwal bramek, ale bardzo szybko został sprowadzony w piątkowy wieczór na ziemię i uległ na oczach ok. 19 tys. fanów aż 0:3.

Aktualny mistrz Polski zespół Śląska Wrocław przyjechał na Bułgarską udowodnić, że nadal liczy się w walce o mistrzostwo Polski. Już po kwadransie gry mogło być 1:0 dla Śląska, gdyż Waldemar Sobota wbiegł w pole karne Lecha, minął Luisa Henriqueza, a jego strzał minimalnie minął bramkę Krzysztofa Kotorowskiego. Chwilę później Cristian Diaz otrzymał idealne dośrodkowanie i strzałem głową wyprowadził Śląsk na prowadzenie. Lechici do końca połowy nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji, a gdy schodzili na przerwę do szatni żegnały ich gwizdy.

Trener Mariusz Rumak na słabą grę swoich podopiecznych zareagował zmianami. Boisko opuścili Aleksandar Tonew i Szymon Drewniak, a w ich miejsce pojawili się Mateusz Możdżeń i Bartosz Bereszyński. Natomiast kibice próbowali zmotywować Lecha głośnym dopingiem i oprawą, ale w 55. minucie padła druga bramka dla Śląska. Kotorowskiego pokonał pewnym uderzeniem z narożnika pola karnego Waldemar Sobota. Dwie minuty później Śląsk wyprowadził kontrę, a Piotr Ćwielong strzałem zza linii pola karnego zdobył gola i goście prowadzili 3:0.

W kolejnych minutach podopieczni Stanislava Levy kontrolowali przebieg wydarzeń, a Lech stworzył sobie tylko dwie groźne akcje. Najpierw Marian Keleman obronił groźne uderzenie Rafała Murawskiego, a dobitka Mateusza Możdżenia minęła bramkę Śląska. A pod koniec spotkania Murawski będąc w polu karnym nie trafił w bramkę.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)
Bramki: Cristian Diaz (21. min.), Waldemar Sobota (55. min.), Piotr Ćwielong (57. min.)
Żółte kartki: Djurdjević, Możdżeń - Ćwielong, Mila
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 18794

Lech: Krzysztof Kotorowski - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz (75. Ivan Djurdjević), Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Rafał Murawski, Łukasz Trałka - Gergo Lovrencsics, Szymon Drewniak (46. Bartosz Bereszyński), Aleksandar Tonev (46. Mateusz Możdżeń) - Bartosz Ślusarski.

Śląsk: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Tomasz Jodłowiec, Marcin Kowalczyk, Mariusz Pawelec - Rok Elsner, Przemysław Kaźmierczak - Waldemar Sobota, Sebastian Mila, Piotr Ćwielong (83. Paweł Garyga) - Cristian Diaz.