Mocaer wygrał Polish Speedminton Open

Francuz Berenger Mocaer wygrał Międzynarodowy Turniej Polish Speedminton Open, który rozgrywany był w halach MTP.

Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny gościły międzynarodowy turniej speed badmintona o randze 1000 punktów. W tegorocznej edycji Polish Speedminton Open wzięło udział 106 zawodników z 9 krajów. Najliczniejsi wśród zwycięzców byli reprezentanci Niemiec (7 zawodników na podium) oraz Polski i Słowacji (po 6 startujących w gronie medalistów).

Najbardziej sensacyjne rozstrzygnięcie miał pojedynek finałowy panów, w którym spotkali się Daniel Gossen (3. ISBO*) i Berenger Mocaer (6. ISBO). Typowany na zwycięzcę turnieju Gossen niezwykle łatwo uległ Francuzowi, który cierpliwie czekał na dogodne momenty do ataku i konsekwentnie zdobywał cenne punkty.

Rywalizacja kobiet również była ciekawa. Tym razem po tytuł sięgnęła Niemka Jennifer Greune, która w półfinale pokonała najwyżej notowaną polską speed badmintonistkę - Janinę Karasek. Reprezentantka Niemiec po emocjonującym spotkaniu finałowym pokonała Szwedkę - Alexandrę Wetterstrom.

Kolejny sukces zapisał na swoim koncie brązowy medalista Mistrzostw Świata z Berlina, Kuba Kosicki, który tym razem pozostawił rywali daleko w tyle wygrywając turniej w kategorii U-18. Na podium innych kategorii znaleźli się także inni nasi reprezentanci: Janina Karasek, Rafał Maluśki, Janusz Drukała oraz Anna Kałmuczak.

Następny duży turniej o randze 1000 punktów odbędzie się w połowie listopada w Pradze, a sezon rozgrywek międzynarodowych zakończy impreza w Szwajcarii w ostatni weekend listopada. Mistrzostwa Polski natomiast zamkną rywalizację ligową w Polsce na początku grudnia. Do tego czasu na pewno zawodnicy nie spoczną w treningach.