Trzecioligowe derby dla SKF

Zwycięstwem siatkarek SKF KS Poznań zakończyły się derby Poznania w III lidzie. Podopieczne Damiana Gapika pokonały UKS ZSMS Poznań 3:1.

Początek spotkania to prowadzenie siatkarek SKF, które przez prawie cały pierwszy set prowadziły, aby w końcówce po serii własnych błędów ulec 25:22. W drugiej partii obraz gry uległ zmianie. Podopieczne Damiana Gapika nękały rywalki dobrym serwisem, co było kluczem do wygranej 25:19 i wyrównania stanu spotkania na 1:1.

W kolejnych setach zawodniczki SKF skutecznie serwisowały i wygrały 25:16, 25:16, a cały mecz 3:1. - Zdarzały się nam oczywiście przestoje, ale to przede wszystkim cenna lekcja na przyszłość, nad którą będziemy pracować. Na sukces zespołu pracowały dziś wszystkie zawodniczki - powiedział po spotkaniu Michał Sułkowski z zarządu SKF KS Poznań.

UKS ZSMS Poznań - SKF KS Poznań 1:3 (25:22, 19:25, 16:25, 15:25)

Skład SKF: Barwicka (c), Pierzchała, Baranowska, Arendz, Kwiatek, Ngamayama, Przybylska (l), Moszczyńska.