Triathlon: kolejne dobre występy poznaniaków

Trwa impreza JBL Super League Triathlon Poznań.

W sobotę na 1/4 dystansu Ironmana zwyciężył poznaniak Robert Czysz. W niedzielę rywalizacja rozpoczęła się od wyścigu sprinterskiego (dystans składa się z przepłynięcia 475 m, dystansu rowerowego o długości 22,5 km i biegu na 5,275 km), a najszybszy okazał się Filip Pupka z UKS Cityzen z Poznania który, ukończył pokonał w czasie 01:03:44. Drugi na mecie był Piotr Kurek z KS Posnania z czasem 01:03:53, a trzeci dobiegł Łukasz Malczewski z GVT z Wrocławia. Jego czas to 1:04:37.

Wśród pań triumfowała Oliwia Dąbrowska (01:17:29).

O 10:00 rozpoczęła się najbardziej prestiżowa rywalizacja na 1/2 dystansu Ironmana.

• Aktualizacja
    niedziela, 19.09.2021 r., godz. 18.07
    Aktualizacja
    Najlepszy w mistrzostwach Polski na dystansie 1/2 Ironmana (90 km rowerem, 1,9 km pływania i 21,1 km biegu) okazał się Tomasz Brembor z czasem 03:43:07. Najszybszą z kobiet okazała się Maria Cześnik (04:14:03).

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!