Kolejorz rozgromił Białą Gwiazdę! Lech Poznań - Wisła Kraków 5:0

W meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań rozgromił przy Bułgarskiej Wisłę Kraków. Kolejorz zaprezentował świetną formę!

Głośny doping kibiców od początku niósł graczy Kolejorza, którzy w pierwszej połowie stworzyli sobie więcej okazji i zasłużenie prowadzili 2:0. Wynik otworzył Amaral, który uderzył z 15. metra, nie najlepszą interwencją popisał się Kieszek i Stadion Poznań eksplodował z radości.

Wisła starała się odpowiedzieć, ale kończyło się co najwyżej na niecelnych lub blokowanych strzałach. Lechowi nie przeszkodził nawet problemy kadrowe (Z powodu kontuzji boisko opuścił Van der Hart), a prowadzenie podwyższył Ba Loua: Iworyjczyk wykorzystał dobre dogranie Rebocho z lewej strony boiska i strzałem z bliskiej odległości dopełnił formalności.

Pierwsze 45 minut należało do gospodarzy i poznańscy kibice z optymizmem czekali na 2. połowę.

Druga połowa to już zwyczajnie popis Kolejorza. Zespół trenera Skorży doskonale wiedział co robi i z determinacją szedł po kolejne trafienia. Na trybunach trwała świetna zabawa, a atmosfera przywodziła na myśl mistrzowski sezon 2014/15.

Czy tak gra przyszły mistrz Polski? Tego nie wiemy, ale na pewno mocny kandydat do tytułu. Oczywiście na tym etapie można podnosić argumenty o pompowaniu balonika, ale Kolejorzowi trzeba oddać jedno: po 8 kolejkach jest zdecydowanie najlepszym zespołem ekstraklasy.

Lech Poznań - Wisła Kraków 5:0 (2:0)

Lech: Van der Hart (Bednarek 23') - Pereira, Satka, Salamon, Rebocho, Ba Loua, Karlstrom (Murawski 64'), Kwekweskiri (Kozubal 73'), Amaral (Ramirez 73'), Kamiński (Skóraś 64'), Ishak.

Rezerwowi: Bednarek, Ramirez, Marchwiński, Milić, Skóraś, Murawski, Kozubal, Czerwiński, Sobiech.

Wisła: Kieszek - Gruszkowski, Frydrych, Szota, Hanousek, Plewka (Żukow 58'), El Mahdioui, Skvarka (Savić 68'), Yeboah (Hugi 58'), Kliment (Młyński 58'), Brown Forbes (Sobol 85').

Rezerwowi: Biegański, Sadlok, Hugi, Żukow, Młyński, Sobol, Szot, Starzyński, Savić.

Bramki: Amaral 29', Ba Loua 45', Rebocho 52', Ishak 60', 75' (k)

Kartki: Frydrych 8' (żółta), Skvarka 35' (żółta), Szota 76' (żółta),Brown 79' (żółta), Ramirez 85' (żółta),

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

Widzów: 26 890

5:0
Wisła Kraków
90:00 00:00
90
Koniec!!! Lech Poznań - Wisła Kraków 5:0!!!
45
Zagranie z lewej strony, Ba Loua zamykał akcję i z bliskiej odległości zdobył gola
40
Akcja Lecha prawą stroną, zagranie w pole karne Wisły, dobrze ustawieni byli jednak obrońcy
37
Szkoda! Kieszek odbił przed siebie uderzoną z dystansu piłkę, napastnik Lecha walczył o piłkę, ale górą obrońca
30
Uderzenie z 15. metra, bramkarz Wisły popełnił błąd i dał się pokonać przy krótkim słupku
29
Gol!!! Amaral!
26
Szkoda! Ba Loua wyszedł na czystą pozycję, uderzył, ale piłka minimalnie minęła bramkę
24
Szkoda! Bramkarz Wisły odbił piłkę po strzale z dystansu, Ishak dobijał, ale w boczną siatkę
20
20 minut za nami, na razie bez bramek, ale okazje są