Wpadka była blisko, ale Kolejorz gra dalej. Radomiak Radom pokonany po rzutach karnych

W meczu 1/8 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski Lech Poznań pokonał Radomiaka Radom, choć potrzebował do tego serii rzutów karnych.

Kolejorz przystąpił do tego spotkania w składzie dalekim od optymalnego, murawa - biorąc pod uwagę styl preferowany przez trenera Żurawia - również nie była jego sprzymierzeńcem. Nie zmieniało to jednak faktu, że goście byli zdecydowanym faworytem tego starcia.

Przez pierwszych 20 minut gra faktycznie toczyła się pod ich dyktando. Poznaniacy rozgrywali swoje akcje, wymieniali kolejne podania, piłka od czasu do czasu trafiała nawet w pole karne, ale nic z tego nie wynikało. Strzały z dystansu również były najczęściej skutecznie blokowane.

Zawodnicy pierwszoligowca w końcu zdali sobie jednak stratę, że niekoniecznie muszą czekać na najniższy wymiar kary. Sygnał dał Angielski, który zdecydował się na mocny strzał z 16. metra i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.

Gra się wyrównała, a jeśli w ostatnim kwadransie pierwszej połowy ktoś zrobił więcej, żeby zdobyć gola, to raczej Radomiak. Piłkarze z Radomia stworzyli sobie niezłe okazje i tylko przez własny brak precyzji nie wyszli na prowadzenie.

Po zmianie stron Lech ruszył do ataku i w końcu zaczął stwarzać realne zagrożenie pod bramką rywala. Wielka w tym zasługa, Kamińskiego, który na prawej stronie stwarzał rywalom sporo problemów i często był dla nich po prostu za szybki.

Koledzy zabrali Kamińskiemu co najmniej dwie asysty. Najpierw na 11. piłkę otrzymał niepilnowany Ramirez, ale fatalnie spudłował, Chwilę później z 4. metra uderzył Szymczak, trafił jednak w bramkarza. Z kolei po świetnym dośrodkowaniu z Krawecia zbyt lekko uderzył Sykora.

Radomiak po przerwie był mniej groźny niż przed, ale miał swoje momenty. W 72. minucie gospodarze mieli rzut rożny i udało im się posłać piłkę do bramki Kolejorza. Arbiter dopatrzył się jednak w całej akcji przewinienia i gola nie uznał, a po konsultacji z VAR zdania nie zmienił.

Lech był coraz bardziej nerwowy, a trener Żuraw szukał rozwiązania w kolejnych zmianach. W 82. minucie szkoleniowiec Lecha z pewnością na chwilę wstrzymał oddech, bo po strzale Podlińskiego z 5. metra piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Bednarka.

2 minuty później, po dośrodkowaniu Kozaka, znów uderzał Podliński, źle jednak złożył się do strzału głową i zmarnował okazję.

Ostatecznie w regulaminowym czasie gry nie doczekaliśmy się bramek, co oznaczało dogrywkę.

W dogrywce Lecha starał się poszukać otwarcia wyniku, to się jednak nie udało. Gospodarze natomiast skupiali się na obronie i nie podejmowali zbędnego ryzyka, ale kiedy mieli tylko szansę, przenosili ciężar gry na połowę Kolejorza.

Radomiak objął prowadzenie po rzucie karnym. Ręką pod własną bramką zagrał debiutujący Kwekweskiri. Do jedenastki podszedł Radecki i wykonał ją w sposób niezwykle ryzykowny, ale zarazem skuteczny.

Kolejorz szukał gola i w końcu go znalazł, również po rzucie karnym. Podliński popełnił błąd we własnym polu karnym i sfaulował Skórasia. Arbiter w pierwszym momencie nie widział faulu, został jednak poproszony do wozu VAR i po obejrzeniu powtórki podyktował jedenastkę. Wykorzystał ją, pomimo nieczystych zagrywek graczy Radomiaka, Puchacz.

O wszystkim miały więc zdecydować rzuty karne. W nich Lech zaczął fatalnie, bo jedenastki zmarnowali Tiba i Kraweć. Radomianie też zaczęli jednak marnować swoje okazje, a w końcówce Bednarek dwukrotnie obronił uderzenia rywali, zostając bohaterem Kolejorza i gwarantując mu awans do ćwierćfinału.

Radomiak Radom - Lech Poznań 1:1 (0:0, 0:0) 3:4 w rzutach karnych

Radomiak: Kochalski - Cichocki, Rossi, Bodzioch, Jakubik, Radecki, Karwot, Gąska (Kozak 80'), Abramowicz, Sokół, Angielski (Podliński 66')

Rezerwowi: Kryczka, Bogusz, Świdzikowski, Banasiak, Kozak, Leandro, Podliński, Szymański, Scheidt

Lech: Bednarek - Czerwiński, Dejewski, Milić, Kraweć - Sykora (Kwekweskiri 66'), Karlstroem (Pacławski 110'), Tiba, Kamiński (Puchacz 80') - Ramirez (Skóraś 66') - Szymczak (Marchwiński 80')

Rezerwowi: Van der Hart - Marchwiński, Pacławski, Skóraś, Puchacz, Borowski, Kwekweskiri, Kozubal

Bramka: Radecki 102' (k) - Puchacz 117' (k)

Kartki: Rossi 53' (żółta), Kraweć 81' (żółta), Milić 85' (żółta), Podliński 116' (żółta),

120
Nie ma gola! Bednarek broni! Radomiak - Lech 3:3. Teraz strzelamy do pierwszej pomyłki
120
Do piłki poodchodzi Kozak, czyli wychowanek Kolejorza. Czy go pogrąży?
120
Bramka! Brawo! Radomiak - Lech 3:3
120
Czerwiński musi trafić, inaczej będzie po sprawie
120
Nie tym razem, Bednarek zmylony. Radomiak - Lech 3:2. Za nami cztery kolejki. Czas na ostatnią
120
Teraz Podliński. Raz już dzisiaj popełnił poważny błąd...
120
Skóraś! Pewnie wykorzystana jedenastka. Radomiak - Lech 2:2
120
Pewny strzał, Bednarek nawet się nie ruszył. Radomiak - Lech 2:1 po trzech kolejkach. Jeszcze dwie przed nami
120
Czas na Radeckiego, czy znów spróbuje oszukać Bednarka?
113
Kolejny raz Kwekweskiri dobrze wymyślił prostopadłe podanie, ale wykonanie pomińmy milczeniem
100
Miłosz Kozak stara się pokazać z jak najlepszej strony. To były gracz Lecha, który w młodym wieku przeszedł do Legii Warszawa
99
Kolejorz prowadzi grę, Radomiak nastawia się na kontry
98
Na razie mecz wygląda podobnie jak przez 90 minut
96
Dośrodkowanie Tiby, piłka trafiła do Marchwińskiego, ale ten nie oddał celnego strzału
94
Ostre dośrodkowanie Puchacza, obrońcy wybili piłkę
93
Faul Bodziocha na Skórasiu, rzut wolny dla Lecha z prawej strony boiska, pomiędzy linią boczną a linią pola karnego
92
Dogrywka to dwie połowy po 15 minut
91
Rozpoczęła się dogrywka
90
Koniec regulaminowego czasu gry. Radomiak Radom - Lech Poznań 0:0. Czas na dogrywkę
90
Akcja Lecha, piłka na lewą stronę, mocne uderzenie Puchacza zza pola karnego, ale bardzo niecelne
88
Złe zagranie bramkarza pod nogi Puchacza, ten uderzył zza pola karnego, ale obok bramki
84
Znów Podliński! Po dośrodkowaniu Kozaka zawodnik Radomiaka uderzył głową, ale nie trafił w bramkę z bliskiej odległości
82
Ale szczęście Lecha! Po strzale Podlińskiego z 5. metra piłka trafiła w słupek bramki Bednarka
75
Lech musi przycisnąć w końcówce, inaczej czeka go dogrywka, która na tym boisku oznacza stratę dodatkowych sił
73
Skóraś! Skrzydłowy wpadł w pole karne, stanął oko w oko z bramkarzem, ale piłka poszybowała nad poprzeczką
70
20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy czeka nas dogrywka?
68
Ładnie podawał Kwekweskiri w kierunku Szymczaka, ale ten nie zorientował się w sytuacji
64
Kontra Radomiaka, kilka dobrych podań, piłka w pole karne, obrońcy wybili jednak piłkę na aut
63
Tiba stara się szukać podaniami kolegów, ale Radomiak dobrze broni w świetle bramki
62
Nieudane zagranie Tiby w kierunku Sykory. Od bramki Radomiak
61
Teraz groźna kontra Radomiaka, Angielski świetnie utrzymał się przy piłce, zagrał w pole karne do Radeckiego, ale odważnie z bramki wyszedł Bednarek i złapał piłkę
59
Druga połowa pod dyktando Lecha, ale trzeba to udowodnić golem
58
Powinien być gol! Znów świetne podanie Kamińskiego, ale Szymczak z 4. metra trafił w bramkarza
56
Szarżujący Kamiński padł tuż przed polem karnym, ale arbiter nie dopatrzył się faulu
55
Fatalne pudło Ramireza! Ładna akcja na prawej stronie, Kamiński świetnie odegrał na 11. metr do Hiszpana, ale ten spudłował