Udany rewanż Pasów. Warta Poznań - Cracovia 0:1

W meczu 1/8 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z Cracovią i odpadła z rywalizacji.

Trener Tworek mówił, że jego zespół, musi lepiej prezentować się w pierwszych połowach. Początek spotkania zwiastował poprawę w tym elemencie, bo na bramkę Pasów wyprowadzono kilka niezłych ataków, brakowało jednak groźnych strzałów. W końcu Cracovia zaczęła "wchodzić" w mecz i szybko objęła prowadzenie: Pelle świetnie podał między obrońcami do Rivaldinho, a ten stanął oko w oko z Lisem i nie zmarnował okazji.
Po bramce z każdą minutą poziom meczu spadał. Warta była częściej przy piłce, nie przekładało się to jednak na liczbę sytuacji. Akcje były kreowane głównie na skrzydłach, ale kolejne zagrania nie znajdowały drogi do Kuzimskiego i jego kolegów. Tuż przed przerwą właśnie Kuzimski otrzymał świetne zagranie od Rybickiego ale na 5. metrze nie trafił w piłkę.

Ostatecznie w pierwszej połowie zobaczyliśmy tylko jeden celny strzał, po którym padł gol.
Po zmianie stron Warta nie rzuciła się do ataków. Przez kwadrans lepiej prezentowała się Cracovia i to goście byli bliżej podwyższenia prowadzenia, niż gospodarze wyrównania.

W 61. minucie w pole karne Cracovii dośrodkował Trałka, Kieliba uderzył głową, ale zdołał trafić w bramkę.

Chwilę później boisko musiał opuścić Trałka, który powstrzymał szarżującego w polu karnym Pika, co przypłacił kontuzją. Początkowo arbiter wskazał na rzut karny dla Cracovii, po analizie VAR zmienił (słusznie) zdanie.

W końcowych minutach Warta starała się sforsować mur obronny Cracovii, gra była jednak często przerywana zmianami i urazami poszczególnych zawodników. Gości skromne zwycięstwo w pełni satysfakcjonowało i nie zamierzali podejmować zbędnego ryzyka.

Ostatecznie Zieloni nie oddali celnego strzału, a bez tego zwyczajnie nie da się awansować. W ćwierćfinale zagra Cracovia, która wzięła udany rewanż za przegraną w PKO BP Ekstraklasie.

Warta Poznań - Cracovia 0:1 (0:1)

Warta: Lis - Grzesik, Kieliba, Ławniczak, Kiełb - Jakóbowski (Jaroch 90'), Trałka (Janicki 65'), Kupczak, Żurawski (Sopoćko 74'), Rybicki (Czyżycki 65') - Kuzimski

Rezerwowi: Bielica, Iwanow, Kuzdra, Kopczyński, Czyżycki, Janicki, Jaroch, Burman, Sopoćko

Cracovia: Niemczycki, Rapa, Szymonowicz, Marquez, Zaucha (Pik 61'), Thiago (Fiolić 78'), Sadiković (Ziewiec 86'), Loshaj, Hanca (Siplak 61', Diego 78'), Pelle, Rivaldinho

Rezerwowi: Hrosso, Siplak, Alvarez, Fiolić, Piszczek, Ziewiec, Dytjatjew, Diego, Pik

89
Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Cracovii, Niemczycki spokojnie złapał piłkę
74
Dośrodkowanie z prawej strony boiska, w polu karnym znalazł się Kieliba, uderzył, ale znów niecelnie
73
Okazja do kontry, Jakóbowski chyba niepotrzebnie zwolnił akcję, zagrał do środka, piłka w końcu trafiła do Czyżyckiego, który uderzył. ale trafił w obrońcę
72
W końcu jakaś akcja Warty. Kiełb uderzył, ale piłkę zablokował obrońca
70
Nie klei się gra Warty. Jeśli ktoś jest bliżej gola to zdecydowanie Cracovia
68
Rivaldinho w walce z trzema rywalami zdołał odegrać piłkę w polu karnym, ta jednak nie trafiła do Thiaggo
63
Zamieszanie w polu karnym Warty, ale na powtórce widać, że to Pik kopnął Trałkę...
63
Rzut karny dla Cracovii...
61
Zmiany w Cracovii: schodzą Hanca i Zaucha, za nich Pik i Siplak
60
Kieliba! Po dośrodkowaniu Trałki kapitan Warty uderzył głową, ale piłka minęła słupek
59
Trałka na prawą stronę, Rybicki odegrał do Grzesika, ale ten faulował w ofensywie. Piłka dla gości
45
Faul Grzesika na prawej stronie, rzut wolny dla Cracovii i okazja do dośrodkowania
30
Pół godziny za nami. Początek był obiecujący, ale od dłuższego czasu oglądamy słabe widowisko
29
Żurawski ucierpiał w starciu z rywalem, ale w pozbieraniu się z murawy pomógł mu trener Probierz
27
Jakóbowski faulował walcząc o piłkę. Żółta kartka dla piłkarza Warty
26
Było blisko! Po zagraniu Kuzimskiego Szymonowicz był bliski bramki samobójczej, ostatecznie rożny dla Warty
26
Kontra Cracovii, piłka była już przed polem karnym, dobrą interwencją popisał się jednak Grzesik
25
Znów zagranie w pole karne Cracovii, ponownie Zielonym nie udało się oddać strzału
23
Dobre dośrodkowanie Jakóbowskiego, Żurawski uderzył głową, ale niecelnie
21
Przechwyt Warty, Rybicki podciągnął pod pole karne i uderzył, ale lepiej zapomnieć o tym strzale
21
Teraz Cracovia długo rozgrywa piłkę
20
Warta teraz w ataku pozycyjnym
18
Długa piłka na prawą stronę do Thiago, ten zszedł na lewą nogę, ale zagrał kompletnie nieudanie. Od bramki Lis
17
Grzesik w pole karne gości, piłka podbita, nie udało się jednak odda strzału
14
Trener Tworek zwracał uwagę na słabsze pierwsze połowy Warty. Niestety, szybki gol może pokrzyżować plany Zielonych
13
Pelle świetne, prostopadle zagrał pomiędzy obrońców, a Rivaldinho dopełnił formalności
12
Niestety, 1:0 dla Cracovii, strzelcem Rivaldinho
11
Zaczyna odgryzać się Cracovia, teraz niecelnie z 16. metra uderzył Loshaj
10
Teraz groźnie w polu karnym Warty, Rivaldinho nie zdołał jednak uderzyć, a piłka ostatecznie wylądowała w dłoniach Lisa
8
Świetny początek w wykonaniu Warty
7
Mocne, ale niecelne uderzenie Kupczaka zza pola karnego
5
Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Cracovii, piłka kręciła się po polu karnym, ostatecznie sędzia pokazał spalonego