Koronawirus nie złamał Zielonych. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:2

W 7. kolejce PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań pokonała na wyjeździe z Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Klub z Drogi Dębińskiej nie podał nazwisk piłkarzy zakażonych COVID-19, pandemia wywarła jednak spory wpływ na wyjściowy skład, w którym zabrakło kilku ważnych zawodników, a na ławce rezerwowych zasiadło zaledwie 6 piłkarzy.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, bo oba zespoły starały się przede wszystkim zabezpieczyć dostęp do własnej bramki. W miarę upływu czasu coraz lepiej zaczynała jednak grać Warta, głównie za sprawą aktywnych Rodrigueza i Janickiego. Goście oddali kilka strzałów i choć żaden nie zdołał zaskoczyć Leszczyńskiego, to po pierwszych 45 minutach mieliśmy remis z delikatnym wskazaniem na Zielonych.

Druga połowa zaczęła się świetnie: Kuzdra włączył się do akcji lewą stroną i choć jest prawonożny, to posłał piłkę w pole karne lewą nogą - tam na 11. metr świetnie nabiegał Kuzimski, który mocnym strzałem zdobył premierowego gola.

Po bramce Warta znów starała się grać pressingiem, a miejscowym brakowało zapału. Wszystko zmieniło się w 58. minucie - mocno z narożnika pola karnego uderzył Sierpina, a błąd popełnił interweniujący Bielica, wypuszczając piłkę z rąk. To wykorzystał wbiegający na pełnej szybkości Sitek, umieszczając futbolówkę w siatce.

Gol napędził gospodarzy. Przez niemal pół godziny Podbeskidzie dominowało, a Warta ograniczała się niemal wyłącznie do defensywy, a jeśli już udało się wyjść z atakiem, to zwykle kończył się on w okolicach linii środkowej.

Okazało się, że wyświechtane powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach znów znalazło potwierdzenie w rzeczywistości. W doskonałej okazji skiksował Sitek, chwilę później Biliński z trzech metrów trafił w poprzeczkę.

Kilka minut przed końcem jeden z nielicznych ataków przeprowadzili goście. Znów dobrze zagrał w pole karne Kuzdra, obrońcy zdołali jednak wybić piłkę na rzut rożny. Do jego wykonania podszedł Trałka, na bliższym słupku zagranie przedłużył Laskowski, a na dalszym akcję świetnie zamknął Kupczak.

Na początku sezonu dobra gra kilkukrotnie nie dała Warcie punktów. W poniedziałkowy wieczór Zieloni nie zagrali wielkiego meczu - przed przerwą byli nieznacznie lepsi, ale w drugich 45 minutach gospodarze stworzyli sobie dość okazji, żeby wyjść na prowadzenie. Liczy się jednak to, co wyląduje w sieci, a pod tym względem bezlitosną skutecznością wykazali się goście. Piłkarze trenera Tworka - z pewną doza szczęścia - wybiegali i wywalczyli 3 punkty w starciu z rywalem w walce o utrzymanie. W obliczu "koronawirusowych" problemów to wyczyn godny podziwu, mogący mieć spore znaczenie w ostatecznym rozrachunku.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:2 (0:0)

Podbeskidzie: R. Leszczyński - Modelski, Komor, Bashlai, Gach, F. Laskowski (Sitek 54'), Figiel, Nowak, Rzuchowski, Danielak (Sierpina 34'), Biliński

Rezerwowi: A. Leszczyński, Rundić, Ubbink, Sierpina, Mroczko, Marzec, Kocsis, Sitek, Martin

Warta: Bielica - Grzesik (Spychała 76'), Ławniczak, Iwanow, Kuzdra, A. Laskowski, Kupczak, Rybicki (Szmyt 70'), Janicki (Trałka 62'), Rodriguez (Jaroch 77'), Kuzimski

Rezerwowi: Lis, Trałka, Szmyt, Spychała, Smykowski, Jaroch

Bramki: Sitek 58' - Kuzimski 47', Kupcak 86'

Kartki: Kuzdra 22' (żółta), Kuzimski 30' (żółta), A. Laskowski 37' (żółta), F. Laskowski 50' (żółta),

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Podbeskidzie Bielsko-Biała
1:2
Warta Poznań
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:2. Bramki: Sitek - Kuzimski, Kupczak
86
Dośrodkowanie Trałki w pole karne, Laskowski przedłużył piłkę, a na długim słupku akcję świetnie zamknął Kupczak
82
Świetna interwencja Kuzdry, który wybił piłkę wychodzącemu na czystą pozycję Martinowi
73
Nieźle prezentuje się debiutujący w składzie Warty Iwanow, choć momentami brakuje mu zwrotności
70
Zmiana w Warcie: Szmyt za Rybickiego
70
Od straty gola kompletnie posypała się gra Warty
69
Kolejna akcja Nowaka, zagranie do Bilińskiego i w ostatniej chwili interweniował obrońca Warty
67
Potężne, ale niecelne uderzenie z dystansu na bramkę Warty
66
Coraz groźniejsze są ataki Podbeskidzia
64
Zagranie Trałki z rzutu wolnego w pole karne Górali, ale Kupczak popełnił faul w ofensywie. Piłka dla gospodarzy
58
Mocno z narożnika pola karnego uderzył Sierpina, Bielica popełnił błąd i nie złapał piłki, wbiegający na pełnej szybkości Sitek z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki
58
Niestety, gol dla Podbeskidzia
58
Naciska Podbeskidzie, Warta głęboko cofnięta
56
Nowak świetnie minął na lewej stronie Grzesika, zagrał w pole karne Warty, ale nikt nie zamknął akcji
52
Akcja Podbeskidzia, zagranie z prawej strony w pole karne Warty, uderzenie Bilińskiego zablokowane i Górale mają rzut rożny
51
Warta pomimo prowadzenia cały czas stara się iść do przodu
50
Żółta kartka dla Filipa Laskowskiego za faul na Adrianie Laskowskim
49
W końcu odblokował się napastnik Warty, oby to był zwiastun większej liczby goli z jego strony
48
Kuzdra zaatakował lewą stroną, zagrał niską piłkę w okolice 11. metra, Kuzimski świetnie nabiegł na piłkę i zdobył gola. Brawo!