Reklama
Reklama

Jaka będzie trasa tramwajowa od pętli Wilczak do skrzyżowania ulic Małe Garbary i Estkowskiego? W środę spotkanie z mieszkańcami

fot. PIM

Przypominamy, 12 czerwca zorganizowane zostaną konsultacje społeczne dotyczące budowy trasy tramwajowej na Naramowice - etap II.

Obecnie prowadzone są prace w związku z budową trasy tramwajowej na Naramowice - od pętli Wilczak do przystanku przy ul. Błażeja. Przed nami kolejny etap inwestycji - Budowa trasy od Wilczaka przez ulice Szelągowską i Garbary do zbiegu z ulicami Małe Garbary i Estkowskiego. Celem tej inwestycji jest usprawnienie komunikacji zbiorowej na tym odcinku.

Oprócz budowy nowej trasy tramwajowej inwestycja obejmie również: przebudowę ul. Szelągowskiej, przebudowę skrzyżowania ul. Szelągowskiej z ul. Armii Poznań oraz ulic przyległych, przebudowę wiaduktu kolejowego stacji Poznań Garbary, wraz z budową zintegrowanego węzła przesiadkowego tramwaj-autobus-kolej, przebudowę kolidującej infrastruktury podziemnej a także przebudowę obecnej lub budowę nowej infrastruktury rowerowej.

Przeprowadzone prace skutkować będą między innymi powstaniem cichej i szybkiej komunikacji tramwajowej oraz autobusowej z centrum miasta do Naramowic.

Na temat dalszej części inwestycji będą mieli też okazję wypowiedzieć się poznaniacy. Uprzejmie zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, w trakcie którego omówione zostaną propozycje, a mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię na ich temat. Spotkanie to odbędzie się 12 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 przy ul. Garbary 82 - zachęcają miejscy urzędnicy.

Wnioski, uwagi i opinie do projektowanego układu będzie można składać nie tylko podczas spotkania, ale również w dniach od 12czerwca do 3 lipca br. za pośrednictwem poczty tradycyjnej (na adres: Zarząd Transportu Miejskiego, ul. Matejki 59, 60-770 Poznań), poczty elektronicznej (na adres e-mail: [email protected]) - dodają.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
19℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
20.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro