Reklama
Reklama

Tragiczny wypadek na ul. Hetmańskiej: tramwaj miał zielone światło

Do tragedii doszło w ubiegłym tygodniu.

Ośmioletni chłopiec zginął pod kołami tramwaju w ubiegłą środę. Jak już wcześniej informowaliśmy po tragedii urzędnicy zmienili ustawienia sygnalizacji świetlnej. O szczegółach pisaliśmy tutaj. Oznacza to, że tramwaje nie dostaną automatycznie zielonego światła, zbliżając się do skrzyżowania. Drogowcy dodają, że pracują nad optymalnymi rozwiązaniami dla tego miejsca.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

W sprawie trwa prokuratorskie śledztwo. Do tej pory udało się zabezpieczyć między innymi nagrania z kamery zamontowanej na tramwaju oraz kasku motocyklisty, który przejeżdżał przez skrzyżowanie w tym czasie. Wiadomo że tramwaj w chwili zdarzenia miał zielone światło. Do tej pory udało nam się ustalić z całą pewnością, iż tramwaj w momencie wjazdu na skrzyżowanie miał sygnał, że droga wolna. Również w oparciu o zeznania świadków i zapis monitoringu ustaliliśmy, iż chłopiec przebiegał przez to skrzyżowanie - mówi w rozmowie z reporterem Telewizji WTK prok. Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Okoliczności tragicznego wypadku są wyjaśniane.

Według nieoficjalnych informacji w przyszłym tygodniu w miejscu wypadku ma się odbyć protest mieszkańców, którzy domagają się dalszych działań, by było bezpieczniej i żeby do takiej tragedii już nigdy nie doszło.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro