Reklama
Reklama

Nocny Poznań z okien Ikarusa

fot. Krzysztof Dostatni, KMPS

W sobotę poznaniacy będą mogli przejechać się nocną, autobusową linią turystyczną na pokładzie Ikarusa 260 i Ikarusa 280.

Nocna, autobusowa linia turystyczna nr 200 to nowość w ofercie naszego miasta. Do tej pory mieszkańcy mogli zwiedzać Poznań nocą na pokładzie historycznego tramwaju. Inauguracja odbędzie się w sobotę, 25 maja. - To kurs szczególny. Jest związany ze zdobyciem przez autobus MPK Poznań pierwszego miejsca w kategorii najpiękniejszego autobusu na ubiegłotygodniowym zjeździe ikarusów w Cottbus - wyjaśniają członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Autobusy Ikarus 260 i Ikarus 280 ruszą o godzinie 21.00 z przystanku Zeylanda (przy Starym ZOO). Na pokładzie będą m.in. przewodnicy miejscy, którzy opowiedzą o historii Poznania. Bilet na przejazd autobusem kupuje się na miejscu, za gotówkę. Koszt to 4 złote (normalny) i 3 złote (ulgowy). - W trakcie przejazdu planowana jest przerwa na wykonanie pamiątkowego zdjęcia - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego.

W tym roku przejazdy wieczorowe linii nr 200 realizowane będą jeszcze 22 czerwca, 20 lipca, 17 sierpnia i 14 września. Zawsze o godzinie 21.00 z przystanku Zeylanda. Czas przejazdu to około 60 minut.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Masz dość upałów? Nie mamy dobrych wiadomości
31℃
20℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.73g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro