Reklama
Reklama

Kolejna dziupla samochodowa zlikwidowana

fot. Policja

W sprawie zatrzymany został 31-latek. Policjanci zabezpieczyli ponad 80 sztuk wszelkiego rodzaju części samochodowych pochodzących ze skradzionych pojazdów.

W ubiegłą środę funkcjonariusze pionu operacyjnego z grodziskiej komendy Policji wspólnie z policyjnym specjalistą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmującym się dziedziną mechanoskopii przeprowadzili kontrolę jednej z posesji na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

W wyniku tych działań policjanci ujawnili łącznie ponad 80 części samochodowych. W trakcie prowadzonych oględzin, zdaniem biegłego w zakresie mechanoskopii nie ulegał wątpliwości fakt, że znalezione tam części pochodzą z przestępstwa. Ujawnione między innymi silniki figurowały jako utracone. Wszystko wskazuje na to, że zostały one wymontowane z wcześniej skradzionych pojazdów na terenie wielkopolski - relacjonuje kom. Kamil Sikorski, oficer prasowy policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Ujawnione na placu części to przede wszystkim silniki, skrzynie biegów, plastikowe elementy wyposażenia pojazdów, wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne, liczniki samochodowe i wiele innych. Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że skradzione auta były cięte, a pozyskane z nich części były wprowadzane do ogólnego handlu - dodaje.

Policjanci zatrzymali w związku ze sprawą 31-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.66g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro