Reklama
Reklama

Miasto pracuje nad polityką mobilności. W centrum będzie mniej miejsc parkingowych?

We wtorek uchylono obowiązująca od 2008 roku uchwałę dotyczącą polityki parkingowej.

Już wcześniej Komisja Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji pozytywnie zaopiniowała ten pomysł, połączony z rozpoczęciem procesu tworzenia nowej polityki mobilności. Teraz został on przegłosowany na sesji rady miasta.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA
Do tej pory kwestie transportu w mieście regulowały m.in. polityka transportowa z 1999 r., polityka parkingowa z 2008 r., program rowerowy z 2017 r. oraz plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego z 2019 r. Teraz zastąpi je jeden, kompleksowy dokument. Ma on powstać do końca 2020 roku.

- Ta polityka ma integrować wszystkie aspekty strategiczne w obszarze transportu, komunikacji, mobilności i elektromobilności w mieście Poznaniu - tłumaczył Grzegorz Kamiński z biura koordynacji projektów i rewitalizacji miasta.
Nowy dokument ma łączyć m.in. kwestie transportu zbiorowego i powstawania miejsc parkingowych. Jednym z pomysłów są "ulgi" dla deweloperów. Jeśli postawią oni budynki w sąsiedztwie szlaków komunikacji publicznej, wówczas na jedno mieszkanie będzie musiało przypadać tylko jedno miejsce parkingowe. Na obrzeżach miasta byłoby to 1,5 miejsca.

Już teraz mieszkańcy centrum mają problemy z parkowaniem swoich samochodów. Według reportera WTK po zmianach przestrzeni dla aut może być jeszcze mniej, ponieważ małe sklepy czy restauracje nie będą musiały zapewniać miejsc parkingowych swoim klientom. Inaczej będzie w przypadku kin czy teatrów.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW rozszerza ostrzeżenie o upale na całą Wielkopolskę
33℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro