Reklama
Reklama

Klubowy Poznań nie przerywa zabawy. Nieliczne wydarzenia odwołane z powodu żałoby narodowej

fot. Samantha Villagran @ Freeimages

Na zrezygnowanie z piątkowej imprezy i - co za tym idzie, także zarobku - zdecydowały się dwa muzyczne lokale z Poznania.

W piątek 18 stycznia, czyli wieczór, w którym zaczyna się żałoba narodowa z powodu tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, miasto nie będzie puste. Poznaniacy w tym czasie raczej nie będą mieli problemów ze znalezieniem dla siebie miejsca do piątkowej zabawy. Otwarte będą zarówno dyskoteki, jak Pacha i Van Diesel, jak i kluby z muzyką alternatywną, czyli Projekt LAB, Tama i Schron. Swoich drzwi nie zamyka też Kultowa. Jest to motywowane - zwłaszcza w przypadku undergroundowych lokali - umowami z promotorami i zabookowanymi artystami.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA


Na specjalne ustosunkowanie się do żałoby zdecydowała się za to Opcja. - W związku z żałobą narodową oraz chęcią uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta Pawła Adamowicza, piątkowa impreza w naszym klubie zostaje odwołana, a klub tego dnia będzie zamknięty - napisano na facebookowej stronie klubu, zapraszając przy tym na sobotnią imprezę (żałoba narodowa będzie trwać do 19:00 w sobotę). Podobnie postanowiono w poznańskiej Czekoladzie. - W związku z żałobą narodową, klub w dniu dzisiejszym będzie zamknięty - czytamy w specjalnym poście klubu. - Na występ Gverilli zapraszamy 8 lutego - informują admini strony Czekolady.

Są także miejsca, które zdecydowały się na zrezygnowanie z muzyki. Tak jest w przypadku kręgielni Gravitacja, która wprawdzie jest w piątek otwarta, ale bez muzyki. Za to w Whiskey In The Jar odwołano muzyczne występy na żywo - zarówno w piątek, jak i w sobotę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
16℃
10℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro