Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali mężczyznę z wykrywaczem metalu. "Znaleziono przy nim wydobyte z ziemi monety i inne drobiazgi"

fot. Policja

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Mężczyzna chodził ł z wykrywaczem metalu po chronionym terenie w miejscowości Ląd w powiecie słupeckim, gdzie znajduje się jedno ze stanowisk archeologicznych. Zauważył go zastępca naczelnika prewencji do którego obowiązków należy m.in. zwalczanie przestępczości archeologicznej. Mężczyzna przeszukiwał teren przy pomocy urządzenia elektronicznego oraz jak się później okazało, bez wymaganych prawem zezwoleń. Przy zatrzymanym znaleziono wydobyte z ziemi nowożytne monety i inne drobiazgi - relacjonuje asp. sztab. Marlena Kukawka z policji w Słupcy. Eksplorator do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnej izby zatrzymań - dodaje.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Mężczyźnie grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Należy nadmienić, że na poszukiwania zabytków przy pomocy urządzeń technicznych i elektronicznych, a także na badania archeologiczne należy uzyskać urzędowe pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wszelkie przypadkowe znaleziska, które mogłyby być zabytkami, należy przekazać właściwemu miejscowo staroście, gdyż stanowią one własność Skarbu Państwa - kończy Kukawka.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
20℃
15℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro