Z 0:2 do remisu. Górnik Zabrze - Lech Poznań 2:2

W 11. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Gospodarze od razu ruszyli do ataków i już w 7. minucie prowadzili. Walczący z rywalem o piłkę Janicki wygrał ten pojedynek, świetnie podając do... Jimeneza, który w sytuacji sam na sam pokonał Putnockiego.
Po zdobyciu gola gospodarze nieco się cofnęli. Goście natomiast starali się doprowadzić do wyrównania. Mecz toczył się w niezłym tempie, a obaj bramkarze byli kilkukrotnie zmuszani do interwencji. Niezłe okazje mieli Amaral, Gytkjaer czy Jóźwiak (raz nie trafił w bramkę z kilku metrów), ale wynik nie uległ zmianie aż do przerwy.
Tuż po zmianie stron przepięknym uderzeniem z ok. 30 metrów popisał się Żurkowski, podwyższając prowadzenie Górnika.
Goście nie dali się jednak złamać i szybko złapali kontakt: z lewej strony dośrodkowywał Tiba, piłki nie sięgnął Gytkjaer, ale z lecącą do bramki futbolówką minął się również Loska.
Trener Djurdjević szybko wykorzystał limit zmian, ale wyrównanie dał zawodnik, który wyróżniał się od początku. Kostewicz szczęśliwie przejął piłkę w polu karnym, oszukał rywala i posłał piłkę do siatki.
Lech nie zdołał wykorzystać inicjatywy, żeby przechylić szalę na swoją korzyść i ostatecznie musiał podzielić się punktami z Górnikiem. To wynik rozczarowujący, ale należy docenić, że przy stanie 0:2 lechici nie poddali się i zdołali wyrównać.
Górnik Zabrze - Lech Poznań 2:2 (1:0)
Górnik: Tomasz Loska - Przemysław Wiśniewski (Michalski 82"), Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz, Daniel Smuga (Nowak 63"), Maciej Ambrosiewicz, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez, Kamil Zapolnik (Matuszek 72"), Igor Angulo
Rezerwowi: Daniel Bielica, Konrad Nowak, Daniel Liszka, Kacper Michalski, Szymon Matuszek, Rafał Wolsztyński, Adam Ryczkowski
Lech: Matus Putnocky - Marcin Wasielewski (De Marco 57"), Rafał Janicki, Thomas Rogne, Wołodymyr Kostewicz, Maciej Makuszewski, Mihai Radut (Gajos 69"), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (Jevtić 59"), Joao Amaral, Christian Gytkjaer
Rezerwowi: Jasmin Burić, Vernon De Marco, Dimitris Goutas, Maciej Gajos, Paweł Tomczyk, Darko Jevtić, Piotr Tomasik
Bramki: Jimenez 7", Żurkowski 49" - Tiba 55", Kostwicz 77"

Kartki: Smuga 54" (żółta), Rogne 68" (żółta), Gytkjaer 71" (żółta), Angulo 73" (żółta), Gajos 84" (żółta)

90
5 minut doliczone. Rzut rożny dla Lecha
78
Kostewicz przypadkiem przejął piłkę w polu karnym, minął rywala i pewnie zdobył gola
77
Gol! Kostewicz, 2:2!
76
Amaral! Portugalczyk z 11. metra uderzył nad bramką
74
Ostatnie kilka minut pod znakiem szarpanej gry, oba zespoły mają problemy z ofensywą
65
Ostre dośrodkowanie KOstewicza w pole karne Górnika, ale piłka padła łupem bramkarza
63
Zmiana w Górniku: schodzi Smuga, za niego Nowak
61
Ajej! Tiba sprytnie zagrał wzdłuż bramki Górnika, ale żaden z jego kolegów nie zamknął akcji
59
Zmiana w Lechu: Jevtić za Jóźwiaka
57
Zmiana w Lechu: De Marco za Wasielewskiego
55
Tiba dośrodkowywał w pole karne, Gytkjaer nie zdołał zamknąć akcji, ale piłka i tak wpadła do siatki
45
Piłka w bramce Lecha, ale wcześniej Żurkowski nie zdołał utrzymać piłki w boisku
45
Pierwsza połowa przedłużona o minutę
43
Jóźwiak dostał piłkę w polu karnym, ale z 5. metra posłał piłkę obok bramki
41
Błyskawiczna akcja Lecha, Amaral zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale Loska odbił piłkę
41
Dośrodkowanie Smugi, ale piłkę złapał Putnocky
40
Rogne powstrzymał Smugę, rzut rożny dla Górnika
40
Dużo prób długich, bezpośrednich zagrań z obu stron, często kończą się one stratami