Porażka Warty Poznań. Lider tabeli uciekł Zielonym

Drugiej z rzędu porażki w rozgrywkach II ligi doznali w sobotę piłkarze Warty Poznań. Tym razem zawodnicy Petra Nemca ulegli Rozwojowi Katowice.

Po pierwszej połowie fani Zielonych mogli być rozczarowani. Goście przeważali, prowadzili grę, a mimo to schodzili na przerwę z bramką straty: zabójczą kontrę Rozwoju wykorzystał Adam Żak.

Po zmianie stron drugą żółtą kartkę obejrzał Kieliba, a na 2:0 podwyższył Żak, ponownie zdobywając gola po szybkim kontrataku.

Od 69. minuty goście radzili sobie w dziewięciu, bo czerwonym kartonikiem ukarany został Kaluba. Mimo to Zieloni ambitnie walczyli i do ostatniego gwizdka szukali przynajmniej kontaktowej bramki. Ostatecznie ich starania nie przyniosły jednak efektu.

W 18 kolejkach Warta zdobyła 33 punkty i zajmuje obecnie 4. lokatę w tabeli II ligi, Zieloni tracą już 7 pkt. do prowadzącego GKS 1962 Jastrzębie.

Za tydzień w ostatnim tegorocznym meczu Warta podejmie Legionovię Legionowo.

Rozwój Katowice - Warta Poznań 2:0 (1:0)

Rozwój Katowice: Golik - Mońka, Szeliga (90. Kunka), Czekaj, Łączek - Barwiński, Jaroszek - Paszek (85. Tabiś), Płonka, Kowalski (79. Kamiński) - Żak (90. Bętkowski).Rezerwowi: Soliński - Waśkiewicz, Olszewski

Warta Poznań: Lis - Marciniak, Kieliba, Dejewski, Jasiński - Żmijewski (68. Fiedosewicz), Cierpka, Kalupa, Laskowski (83. Szynka), Spławski (72. Onsorge) - Kita (46. Przybyła).Rezerwowi: Laskowski - Sanocki, Chopcia.

Bramki: Żak 41", 62"

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!