Reklama
Reklama

Zatrzymano rowerzystę, który pobił pieszych w parku nad Wartą: usłyszał zarzut

fot. Policja

Jak informuje policja, dzięki sygnałom od mieszkańców udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o brutalny atak na pieszych w parku im. Mazowieckiego nad Wartą w Poznaniu.

- Dostaliśmy kilka sygnałów od mieszkańców w tej sprawie, które musieliśmy sprawdzić. Po analizie podjęto decyzję o zatrzymaniu 31-letniego poznaniaka. Został zatrzymany w swoim mieszkaniu - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Policja obecnie weryfikuje, czy to 31-latek zaatakował kobietę, a następnie mężczyznę w parku im. Mazowieckiego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło na początku lipca. Nieustalony wówczas rowerzysta skopał kobietę idącą ścieżką w parku. Doznała ona uszkodzenia miednicy. Kawałek dalej ten sam rowerzysta pobił 76-latka, który ma w wyniku tego zajścia połamane dwie ręce. Nagranie z tego brutalnego zajścia można zobaczyć TUTAJ.

 • Aktualizacja
  środa, 26.07.2017 r., godz. 13.24
  Aktualizacja
  środa, 26.07.2017 r., godz. 13.24
  Dzięki dużemu zaangażowaniu ludzi dostaliśmy wiele informacji, które pozwoliły na weryfikację sygnałów od mieszkańców i późnym wieczorem we wtorek doprowadziło to do zatrzymania podejrzanego. Zatrzymany to 31-letni poznaniak, który nigdy wcześniej nie był notowany. Policjanci gromadzą materiał dowodowy dający podstawę do sformułowania zarzutów - mówi Andrzej Borowiak z policji. Jeśli chodzi o kwestię zarzutów i kary dla mężczyzny, policja nie wyklucza, że będzie musiała skorzystać z pomocy biegłych. Policja potwierdza również, że zatrzymany mężczyzna to ten, którego można zobaczyć na nagraniu z monitoringu.
 • Aktualizacja
  środa, 26.07.2017 r., godz. 13.30
  Aktualizacja
  środa, 26.07.2017 r., godz. 13.30
  Rowerzyście postawiono zarzut uszkodzenia ciała w związku z czynem o charakterze chuligańskim. Przyznał się. Policja składa wniosek o areszt.
Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro